Rus koyun ve danalarını İthalat öncesi denetim

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı (Rosselhoznadzor) Sözcüsü Yuliya Melano, Türk uzmanlar, gelecek ay Rusya'daki dana ve koyun et üreticilerini denetlemeye başlayacağını belirtti.

Rus koyun ve danalarını İthalat öncesi denetim
banner200

Sputnik Haberine göre, Sözcü Yuliya Melano, “Türk uzmanların Bryansk, Orenbursk ve Moskova bölgelerindeki Rus dana ve koyun eti üreticilerini denetlemesi konusunda anlaşmaya varıldı" ifadelerini kullandı.

Melano, 10 Temmuz'da başlayacak denetimlerin bir hafta süreceğini de aktardı.

Türkiye ile Rusya arasında et ve süt ürünleri sevkiyatına yönelik görüşmelerin 13 Haziran'da yapılmasının planlandığı, ancak görüşmelerin Türk heyetin gelmemesi nedeniyle yapılamadığı aktarılmıştı. Bu nedenle ertelenen ve daha sonra gerçekleştirilen görüşmelerin ardından konuyla ilgili bir çözüm bulunabilmişti.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne oldu
Ne oldu - 4 yıl Önce

Sayın bakan eline bir not verdiler dedinki 22 milyon küpeli hayvan var sıkıntı yok ülkede hayvan yeterli ne oldu rusyaya açıldık ezbere konuşmak çözüm degil sen bırak git yanındaki danışman ve tarıma getirdiğin bürokratları al git ülke huzura ersin lütfen

Genetik kontrol ve ıslah
Genetik kontrol ve ıslah - 4 yıl Önce

Biyoteknoloji yi kullanarak birinci yıl sonunda % 40, verimlilikleri (Et, Süt, verimini artırma ve, kalıtımsal kusurlardan ari) saglıklı buzagılar elde edilir. ikinci yıl ortasında saglıklı hayvan sayısında artış. %, 35,artış saglanır. YEMDEN, İLAÇTAN. DİĞER GİDERLERDEN %40 TASARUF SAGLANIR. ÇÖZÜM AMERİKA VE AVRUPADA OLDUGU GİBİ YAVRU DOGDUGU GİBİ KULAK KÜPESİ NUMARASI KAYDI ALINARAK kalıtımsal arilik ve verimlilik Snp DNA tarama testi..

Milli tarim
Milli tarim - 4 yıl Önce

Sayın bakanın milli tarim denen projesi bu olsa gerek ithalat nasıl milli tarim sa,bu adam üretici ile resmen dalga geçiyor durmadan konusuyor,çıkıyor televizyona üreticiye lafta kalan konuşma yapıyor ben bu partinin kuruluşundan bu yana mahalle başkanıyım ama artık bende isyan yapar oldum sayın bakanım size sorarım ithalat yapacaksınız peki yerli ve özellikle hayvancılıkta küçük ölçekli aile işletmelerini hiç göz önünde bulundurdunuzmu

banner151

banner251