" />

Romanov koyunlarından çok memnunum!

İş adamı Abdulali Yıldırım, Iğdır'ın merkez ilçesine bağlı Yaycı köyünde, yurt dışından ithalat yaparak Romanov koyunu çiftliği kurdu. Yıldırım, Romanov ırkı koyunlardan çok memnun olduğunu belirterek, "250 baş Romanov koyun ile işe başladım. Koyunlarım kuzu vermeye başladı.Genellikle ikiz ve üçüz yavru veren Romanov ırkı koyunlardan çok memnunum, çiftliğime ilaveler yaparak koyun sayısını artırmayı düşünüyorum" dedi.

Romanov koyunlarından çok memnunum!
banner200

Iğdır Tarım ve Orman İl Müdürü Özkan Yolcu, Romanov koyunu çiftliğinde incelemelerde bulunarak "İlimize yatırım yapan müteşebbislerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Gerek devletimizin hibe desteklerinden gerekse veteriner sağlık hizmetlerinden yetiştiricilerimizin faydalanması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz" dedi.

İl Müdürü Yolcu, "Romanov ırkı koyularının, ilimizin iklimine ve çevre koşullarına adaptasyon sağlama bakımından uygun bir yapıya sahip olması bizi ayrıca memnun etmektedir. Gezdiğimiz Romanov koyun çiftliklerinde, yaptığımız gözlemler neticesinde, genellikle ikiz ve üçüz yavru alındığını müşahede etmekteyiz. Bu durum ise ilimizin ekonomisine ve hayvan yetiştiriciliğimizin geleceğine çok önemli katkılar sağlayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
banner151

banner251