Polatlı Tarım İşletmesinde sığırcılık tesisi tamamlandı

Polatlı Tarım İşletmesinde yapımına 2015 yılında başlanan 800 başlık sığırcılık tesisi tamamlandı.

Polatlı Tarım İşletmesinde sığırcılık tesisi tamamlandı
banner282

Tüm yapıları son teknoloji ürünleri ile donatılan sığırcılık tesisinde 60 üniteli rotary sistemden oluşan bir sağımhane binası, tüm ekipmanlara sahip 400'er başlık 2 adet sağmal ahır, 54 duraklı,16 localı revir ahırı ile doğumhanesi bulunuyor. Ayrıca tesiste; 230 adet buzağılık, elevatör ve otomasyon sisteme sahip 6x50 ton kapasiteli kesif yem siloları, 3 bin ton kapasiteli 2 adet silaj çukuru, 750 ton kapasiteli 2 adet ot sundurması ve 1 adet yangın su deposu yer alıyor.

Ahırlarda oluşan katı+sıvı karışımı gübrelerin ayrıştırıldıktan sonra katı gübrelerin stoklandığı 1 adet katı gübre stok sahası ve sıvı gübrelerin depo edildiği 10 bin ton kapasiteli lagünün yer aldığı tesiste; buzağıların içeceği sütlerin hazırlanıp süt içme kovalarının yıkandığı süt hazırlama binası da mevcut.

Sığırcılık tesisinde araçlar giriş yapmadan önce; tam otomatik son teknoloji ürünü olan araç dezenfeksiyon sisteminden geçiş yapıyor. Bunun yanı sıra biyo-güvenliği sağlamak için gerek tesis içinde çalışan personel, gerekse tesisi ziyaret eden kişilerin taşıyabileceği her türlü hastalığın dezenfekte edildiği personel dezenfeksiyon sitemleri sayesinde, tesiste hijyenik koşullar sağlanıyor.

YORUM EKLE
banner151