Pamukkale’de Hayvan Sağlığı Ekibi Kuruldu

Denizli'ye bağlı Pamukkale ilçesinde hayvancılığın gelişmesine katkı sağlamak için veteriner hekim ve yardımcı sağlık personelinden oluşan Hayvan Sağlığı Ekibi kuruldu. Ücretsiz hizmet verecek ekip, ilçede hayvancılık konusunda üreticiye destek olacak.

banner255
Pamukkale’de Hayvan Sağlığı Ekibi Kuruldu
banner200

Hayvan Sağlığı Ekibi ile ilgili bilgi veren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “İlçemizde tarımsal anlamda ciddi bir arazi yapısı bulunmakta ve üretim yapılmaktadır. Bunun yanında ilçemizde hayvancılıkta gelişimini sürdürmektedir. Bu nedenle hem tarım hem de hayvancılık, bizim önem verdiğimiz konuların içerisinde yer almakta. Tarımsal anlamda yaptığımız çalışmaların yanı sıra ilçemizde hayvancılığın gelişimine katkı sunmak, üreticimize destek olmak amacıyla Hayvan Sağlığı Ekibini kurduk" diye konuştu.

Ekibin sahada çalışmaların başladığını söyleyen Başkan Gürlesin, “Her gün mesai saatleri içerisinde mahalle mahalle dolaşarak muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla iş birliği halinde üreticilere ziyaretlerde bulunarak, besihanelerin gerekli kontrollerini yapıyor, eksik ve sorunların giderilmesine yönelik bilgilendirmede bulunuyor, hayvanlar sağlık taramasından geçiriliyor. Varsa hasta hayvanların teşhisleri yapılarak hastalığa sebep olan olumsuzlukların giderilmesi ve tedavisi yönünde çalışmalarını gerçekleştiriyor. Bu çalışmamızın tüm üreticilerimize önemli bir destek sağlayacağını düşünüyorum. Çalışmamızın hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
banner151

banner251