Öğrenciler çiftlikte ders işleyerek hayvancılığı öğreniyor!

Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okulların açılması ile beraber alan öğretmenlerinin öncülüğünde teknik saha gezileri düzenleyerek öğreniyorlar.

Öğrenciler çiftlikte ders işleyerek hayvancılığı öğreniyor!
banner282

Okul bünyesinde bulunan hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği alan öğrencileri, Ziraat mühendisi /Zooteknist  Hayvan Sağlığı Ve Yetiştiriciliği alan Şefi Sedat Çetin YAMAÇ gözetiminde Bismil ilçesinde bulunan Öz Altaylar Büyükbaş Hayvan Çiftliğine giderek dersi çiftlikte işlediler. Öğrenciler çiftlikte sağmal hayvanları, Buzağı Bölmesini, Rasyon Hazırlama Metodlarını, Kaba ve Kesif Yemleri, Ultrason Cihazı İle Gebelik Kontrolünü, Hayvanları Tımar Etmenin Yararlarını , Traway Kafes Sistemini, Rektal Muayeneyi aktif katılım göstererek yaparak yaşarak öğrenme metodu ile severek eğitim aldılar.

SINAV SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ 

Rehberlik ve danışman öğretmeni Ferhat BOZKURT’un eşlik ettiği teknik gezi öğrencilerin üniversitede hangi branşları seçebilecekleri konusunda ve sınav sistemi hakkında bilgi verildi. İşletmede bulunan veteriner hekim ve teknisyenler tarafından işletme hakkında genel bilgi verilerek öğrencilere hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı alanının sektördeki önemine vurgu yapıldı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151