Küpeleri artık il müdürlükleri yapacak!

Daha önce birlikler tarafından yürütülen büyükbaş küpeleme faaliyetleri bundan sonra tamamen ücretsiz olarak İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli veteriner hekim ve teknik personel tarafından yürütülecek.

Küpeleri artık il müdürlükleri yapacak!
banner200

Konuyla ilgili açıklama yapan Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İzzet Murat, şunları kaydetti:

“Büyükbaş hayvanların kayıt altında olduğunu gösteren bir nevi kimlik görevi gören küpe, daha önce yetki devri ile birlikler tarafından yürütülürken Bakanlığımızın çıkardığı yasa ile aşılamada olduğu gibi İl ve ilçe Müdürlüklerimiz tarafından ücretsiz olarak uygulanacaktır. Küpe bedelleri bakanlığımız tarafından karşılanacak olup, küpeleme aşılamada olduğu gibi uygulama ücreti karşılığında kurumumuz personeli tarafından yapılacaktır. Küçükbaş küpeleme çalışmaları ise daha önceden olduğu gibi İl Müdürlüğümüz tarafından yapılmaya devam edecektir. Bakanlığımızın insan odaklı çalışma prensibine eklenen yeni bir kazanım olarak gördüğüm ücretsiz küpeleme hizmetinin üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, çiftçilerimize bereketi kazancı bol bir üretim sezonu diliyorum”

Üreticilerin küpeleme için Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bizzat başvurabileceği gibi telefonla da yapması yeterli olacak. Dilek şikayet, talep ve görüşler için İl/ilçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251