Küçükbaş hayvancılıkta müjde paketi açıklanacak!

Artan kırmızı et talebini karşılamak ve et fiyatlarını aşağı çekmek için küçükbaş hayvancılığa önemli teşvikler getirilecek. 260 bin küçükbaş hayvan yetiştiricisini ilgilendiren müjdeler paketi, 11 martta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından kamuoyuna duyurulacak.

Küçükbaş hayvancılıkta müjde paketi açıklanacak!
banner200

Pakette hayvan hastalığından zarar gören üreticiye verilecek destekten, anaç damızlık desteğine kadar pek çok destek miktarı yer alacak. 26 ilde koç, teke test istasyonu merkezleri de kurulacak. Burada koç ve tekeler et, süt ve yün açısından test edilerek endüstriyel yetiştirilmeleri sağlanacak. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakanlıkta Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek hayvancılık sektörünü değerlendirdi.

Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik, 11 martta Bakan Çelik'in katılımı ile yapılacak toplantıda küçükbaş hayvancılığa ilişkin müjdeler paketinin açıklanacağını duyurdu.

Kaynak: Barış Şimşek / Yeni Asır

YORUM EKLE
YORUMLAR
yetistirici
yetistirici - 5 yıl Önce

Sayın yetkililer ben 4.senedir bu işi yapiyorum suru sayım 50 tane ve bizim gibi hevesli kucuk isletmeciler desteklerden yararlanamiyoruz neden hep zenginlere calisiyorki bu sistemler

Gereği budur
Gereği budur - 5 yıl Önce

Bizim geçmişimizde ve Anadolu coğrafyasının hayvancılık karakterinde koyun,keçi yatmaktadır.Küçükbaş hayvancılığa verilecek statü ile kırmızı et piyasasında ithalat yapmamız önlenmelidir.Yerinde ve planlı politika yapılırsa faydalı olur.

Genetik tarama verimlilik
Genetik tarama verimlilik - 5 yıl Önce

Su an bakanligin lalahan genetik te calsmaya basliyacagi sigirlarda uygulamaya koydugu Dna snp ile hizli olarak % 99.9 dogruluklan kecinin koyunun gercek verimi ve ekonomik degeri belirlenmesi ulkemiz icin super olacaktir.

meralar
meralar - 5 yıl Önce

hayvancılık sorunlarının en onemlısı mera larımızdan ıstenıldıgı gıbı faydalanamadıgımız gercegıdır bu gercegı herkez dıle getırıyor fakat sonuc yok bakanlık devlet kanun yonetmelık cıkarıyor tasrada uyan yok bu tur gerceklerı yazınca her nedense kızan cok ehhh yıyın ozaman pahalı etı uretıvıyı kımse suclamasın hanı meralar hayvancılık yapanlara tahsıs edılecektı

Genetik tarama verimlilik
Genetik tarama verimlilik - 5 yıl Önce

Genetik tarama ve verimlilik basligina eksi puan veren zati muhterem array chip Dna Snp hizli verimlilik testinin Ovine de taranmasi hakknda google yi yoklarsaniz faydasi olacaktir. ( sut verimi.suttteki yag .sutteki protein.et verimi.yun kalitesi ve genetiksel hastaliklar vs ayni anda tespit edilmekte)

meralar  daralıyor
meralar daralıyor - 5 yıl Önce

Meralarımiza sahib çıkalım birde destek leri gerçekten yapcek insalara verelim

banner151

banner251