Küçükbaş hayvancılık organik hayvancılık kapsamına alınacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, küçükbaş hayvancılığın organik hayvancılık kapsamına alınacağını kaydetti.

Küçükbaş hayvancılık organik hayvancılık kapsamına alınacak
banner200

Adana'da Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği'nin 'küçükbaş hayvancılık sektör toplantısına' katılan Çelik, burada alınan kararlarla ilgili olarak sosyal medya hesabında açıklamalarda bulundu.

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği'nin 'Küçükbaş Hayvancılık Sektör Toplantısı'nda önemli kararlar aldıklarını belirten Çelik, küçükbaş hayvancılığının organik hayvancılık kapsamına alınacağını kaydetti.

DESTEKLEME MÜRACAATLARI 15-20 MART'TA YAPILACAK

Diğer yandan küçükbaş hayvan destekleme müracaatları için yetiştiricilerin 15-20 Mart tarihleri arasında sisteme giriş yapabileceklerini açıklayan Çelik, küçükbaş hayvanların küpeleme işlerini ve soy kütüğü giriş işlerini Birliklere yaptırılacağını kaydetti.

Bakan Çelik, Rize'de, yeni doğum yapan keçiyi sırtında, yavrusunu ise köpeği ile dik yamaçtan köyüne taşıyan ve ağabeyi Ali Rahman'ın çektiği fotoğrafla sosyal medyanın gündemine oturan Hamdu Sena Bilgin ile de görüştü.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE

banner251