İthal hayvanda ‘ağır koku’ açıklaması!

Kolombiya'dan ithal edilen 7 bin besilik hayvanı taşıyan geminin Samsun'da limana yanaşması, kent merkezinde ağır bir kokunun yaşanmasına neden oldu. Artan kokudan dolayı da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, açıklama yapmak zorunda kaldı.

İthal hayvanda ‘ağır koku’ açıklaması!
banner200
banner217

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kent merkezinde dün sabah saatlerinden itibaren ortaya çıkan hayvan gübresi kokusunun belediyemiz ile herhangi bir alakası bulunmamaktadır. Bu konuda aldığımız şikayet telefonları sonucu böyle bir açıklamayı yapma gereği duymuş bulunmaktayız. Kokunun kaynağı limana demir atan ve içinde 7 bin büyükbaş hayvan bulunduğu gemidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi.

KOLOMBİYA'DAN HAYVAN YÜKLÜ GEMİ GELDİ

Haberhas.com'un haberine göre, Samsun'a gelen gemi ile ilgili olarak Samsun Liman Başkanlığı yetkilileri, “Gemi Kolombiya'ya bağlı Cartagena şehrinden gelmiştir. Gemide toplamda 7 bin 21 adet büyükbaş hayvan bulunmaktadır. Eğer geminin bir sıkıntısı yok ise bu akşam tahliyeler olacak ve gemi limanımızdan ayrılacaktır. Bu akşamdan sonra gemiyi liman dışına çıkarttığımızda koku gidecektir. Muhtemelen bu hayvanlar Kurban Bayramı'nın yaklaşması sebebiyle Kolombiya'dan Samsun'a getirilmiştir" açıklamalarında bulundu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esas koku
Esas koku - 4 yıl Önce

Esas koku bu ithalat işi yargıya taşınırsa çıkacak. Siz o zaman görün kokuyu

Üretim yok
Üretim yok - 4 yıl Önce

Herkes rahata alıştı kardeşim üretim süt para etmiyor diyor kestiriyoruz diyor herkes inekleri ama şu var inekleri elinde tutan şu an kazanıyor hesaplayalım hep birlikte sütten hiç bir gelir elde etmiyelim sadece buza kar kalsın kabulüm 100 buzağıda 4 ay sonra devlet 750 tl veriyor ve pazarlarda buzağılar 3500-4000 arası 3.500 olarak hesaplayalım 100 buzağı 350 bin tl 750 de destek ettimi 425 bin tl kar tabikide kendi araziniz olacak bu işte dışardan sadece süt yemini alıcaksınız bak nasıl kar var iyi izleyin o zaman şimdi beside aslında şu an rahat iş diye para var görülüyor ama öyle değil hayvan başına 1000 lira kalıyor 100 hayvan 150 bin tl ne anladım o işten :)

banner151

banner251