" />

IPARD projesi ile mazgal sistemli ahır kurdu

Bolvadin'de IPARD projesi ile yüzde 60 hibe desteği alarak mazgal sistemli ahır kuran Gani Tek, IPARD projelerinin çiftçinin ufkunu açtığını belirterek, "Böyle modern çiftlikleri tanımış olduk, görmüş olduk ve ülkemize de memleketimize de kazandırdık" dedi.

IPARD projesi ile mazgal sistemli ahır kurdu
banner200
banner217

'Yatırımcı röportajları' kapsamında Gani Tek, kendisi ile yapılan röportajda şunları kaydetti:

"Bundan 2 yıl önce Bolvadin ilçesinde TKDK Afyon İl Koordinatörlüğünün tanıtım toplantısına katıldık. IPARD Programını o toplantıda öğrendik ve bu proje yapmaya karar verdik. IPARD Programına başvurduk. Başvurmamız neticesinde yaptığımız proje kabul edildi. Bu projeden %60 gibi bir hibe katkısı aldık. Artı vergi muafiyeti, yani vergiden muaf oluşumuz bizi gerçekten sevindirdi. Yapmış olduğumuz bu proje Avrupa standartlarında bir proje. Mazgal sistemli…Koyunlar mazgalın üstünde duruyor.Koyunların gübreleri o mazgaldan aşağıya düşerek, otomatik gübre sıyırıcısı vasıtasıyla ahırımızın başında bulunan 400 tonluk gübre havuzunda birikiyor. Burada gerekli fermenteler yapıldıktan sonra gübremizi de organik gübre olarakbu arazilerimizde değerlendireceğiz. IPARD projeleri gerçekten bizim ufkumuzu açtı. Yani Türkiye çiftçisinin, Bolvadin çiftçisinin ufkunu açtı. Böyle modern çiftlikleri tanımış olduk, görmüş olduk ve ülkemize de memleketimize de kazandırdık. Bu IPARD projesini gerçekleştirdiğimizden dolayı Avrupa Birliğine, Tarım Bakanlığına, TKDK'ya ve Afyon İl Koordinatörlüğünde ki yetkili arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyoruz.

Konuşmaların ardından programa IPARD yatırımları başarı hikâyeleri ile devam edilirken, toplantının sonunda tüm yatırımcıları temsilen, TKDK'dan destek alarak farklı sektörlere yatırım yapan 10 yatırımcıya plaket takdim edildi."


YORUM EKLE
banner151

banner251