Ilgın küçükbaş hayvancılık festivaline geri sayım başladı

Hububat ambarı Konya’nın kaplıca diyarı Ilgın ilçesinde “Uluslararası Küçükbaş Hayvancılık ve Ekipmanları Festivali”ne geri sayım başladı. 

Ilgın küçükbaş hayvancılık festivaline geri sayım başladı
banner282

Ünlü sunucu ve küçükbaş hayvan üreticisi Osman Tanju Güneri bazı temaslarda bulunmak üzere Ilgın’a geldi. Anadolu Merinosu ve Akkaraman ırklarının başkenti olan Ilgın’da bazı çiftlikleri ziyaret ederek çekimler gerçekleştirdi. Ilgın Kaplıcaları’nda bir otelin konferans salonunda Ilgın’lı üreticilerle söyleşi programında bir araya gelen Güneri, küçükbaş hayvan üretimi, arîlik, besleme, cinsler ve performansı ile ilgili konularda sunumunu gerçekleştirdi. 

Burada üreticilerin sorularını cevaplayan Güneri, ürecililere bir sürprizi olduğu ifade ederek şunları kaydetti;

“Ilgın ziyaretimizde 'Uluslararası Küçükbaş Hayvancılık ve Ekipmanları Festivali' yapılması konusunda girişimlerde bulunduk. İnşallah Ilgın’ın öz ırkları Anadolu Merinosu ve Akkaramanın başta arenada olduğu, hayvancılık sektörüyle ilgili eğitim ve seminerler, damızlık koç yarışmaları, çoban köpeği yarışmaları gibi pek çok renkli etkinliğin de yer alacağı festival, Ilgın Belediyesi uhdesinde İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ilgın Küçükbaş Hayvan Üreticileri Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilecek. 

 Burada bir açıklama yapan Ilgın Küçükbaş Hayvan Üreticileri Derneği Başkanı Abdullah Altan, “Ilgın Küçükbaş hayvancılık festivalinin yapılmasında emeği geçenlere ve tüm destekçilere teşekkür ediyorum. İlçemizde yapılacak festival inşallah hem Şehr-i Şifa Ilgın’a, hem hububat ambarı Konya’mıza, hem de ülkemize katkı sağlayacak” dedi. 

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Veli Uğur ise, “Ülkemizde farklı bölgelerde zaman zaman düzenlenen küçükbaş hayvancılık festivalini Ilgın’da yapmayı planlıyoruz. Biz de Ilgın olarak festivalin ilçemizde yapılmasından dolayı memnun olduk. İnşallah hem şehrimizde hem bölgemizde küçükbaş hayvan yetiştiricilerine büyük faydası olacaktır” ifadelerinde bulundu.

“Ilgın Uluslararası Küçükbaş Hayvancılık ve Ekipmanları Festivali”nin tarihi belirlendikten sonra tanıtım toplantısının yapılacağı bildirildi. Güneri, Ilgın Küçükbaş Hayvan Üreticileri Derneği Başkanı Abdullah Altan’a hayvancılığa verdiği desteklerden ötürü plaket takdim etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Döşemeci
Döşemeci - 3 ay Önce

Yoksa secimmi var 2023 çiftçi hikaye bi taşla iki kuş

NUĞRULLAH YUVACI
NUĞRULLAH YUVACI - 3 ay Önce

Sizin çiftçiye verdiğiniz destekler çiftçiyi tatmin etmiyor kardeşim ya biz çiftçiler çok ahmağı yada siz bakanlar çok uyanıksınız

Ali
Ali - 3 ay Önce

Ölmüş eşek nalı arıyorlar sokecek, geçti borun pazarı, sür eşeğini nigdeye.

H.hüseyin alabaş
H.hüseyin alabaş - 3 ay Önce

Öncelikle hayırlı akşamlar diliyorum bir tane simenter kırması duvemiz in göğüs te 4 memedede tümör çıktı 1 ay oldu doğum yapalı buzak ememiyor çok çirkin bir halde memeler tamamen kayboldu tedavi yöntemleri nelerdir

Cemal sünbül
Cemal sünbül - 2 ay Önce

92 tl şimdi vermesi lazım hinista nisanın 2_3 tohum ediyoruz.