Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele toplantısı yapıldı

Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Programı yıllık değerlendirme toplantısı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü İrfan Erol'un katılımları ile gerçekleştirildi.


Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele toplantısı yapıldı
banner200

Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Programı kapsamında düzenli olarak yapılan yıllık değerlendirme toplantısı, bu yıl 30 Kasım-04 Aralık 2015 tarihleri arasında Antalya İlinde gerçekleştirildi. Toplantıya Gıda ve Kontrol Genel Müdürü İrfan Erol, Genel Müdürlük ilgili personelleri, Bakanlık Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri/Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürleri, Veteriner Kontrol Enstitü Müdürleri ve Enstitü Müdürlüklerinde görevli ilgili uzman personeli katıldı.

Söz konusu toplantıda 2015 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilirken, 2016 yılı programına son şekli verildi.

Genel Müdür İrfan Erol, toplantıda yapmış olduğu konuşmada, hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında hastalık çıkışları ve gerekli kordon, karantina ve temizlik uygulamaları, aşılamalar, program hedeflerinin gerçekleştirilmesi, yapılan hayvan sevklerinde aşılama koşullarının uygulanması, hastalık mihraklarından marazi madde gönderilmesi, hayvan kayıt sistemlerinin güncellenmesi, geçiş süresi içeren yönetmeliklerin uygulanması, hayvan satış yerleri, hayvan hareketleri, sınırlarımızdan kaçak hayvan ve hayvansal ürünlerin girişi, kurban bayramı döneminde Trakya'ya hayvan sevkleri ve veteriner hizmetleri ile Tek Sağlık yaklaşımı hususlarında bilgiler verdi.

Toplantı; Genel Müdürlük ilgili personelleri tarafından gerçekleştirilen, Şap, Sığırların Nodüler Ekzantemi, Brusella, Koyun Keçi Vebası, Kuduz, Kuş Gribi ve diğer ihbarı zorunlu hastalıklarının kontrol ve eradikasyonuna yönelik yapılan sunumlar ile tamamlandı.

YORUM EKLE
banner151

banner251