Hafta sonu bile aşılama yapılacak!

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, hayvanların yaylalara çıkma mevsiminin geldiğini belirterek, “Aşılama ve küpeleme çalışmalarının zamanında bitirilmesi için bütün imkânları kullanacağız" dedi.

Hafta sonu bile aşılama yapılacak!
banner200
banner217

Iğdır'da genelinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce aralıksız devam etmekte olan büyükbaş ve küçükbaş hayvanların aşılama ve küpeleme çalışmalarının ela alındığı durum değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU, İl Müdür Yardımcısı Esin PARİN, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Serdar AKUŞ, İlçe Müdürleri, İlimiz ve İlçelerimizde görev yapmakta olan Veteriner Hekim, Veteriner Sağlık Teknikeri ve Teknisyenler katıldı.

Toplantıda İl Müdürlüğüne yapılmakta olan çalışmalar hakkında ve bu çalışmaların hangi aşamada olduğu ile ilgili bilgiler verildi. İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU'da; “Aşılama ve küpeleme çalışmalarının zamanında bitirilmesi için bütün imkânları kullanacağız. Hayvanların yaylalara çıkma mevsimi gelmektedir. İlimiz genelindeki bütün hayvanların işlemlerinin bitirilmesi için mesai ve hafta sonu kavramı gözetmeksizin çalışmaktasınız, bu gayretli çalışmalarınız bizleri memnun ediyor. Allah çalışmalarınızda kolaylık versin” dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 01:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
fırat güner
fırat güner - 1 yıl Önce

Bari bu çaba karşılığında veterinerler için bakanlık nezdinde doktorların aldığı gibi 3600 ek gösterge ve yıpranma payı alsanız...

ciddi misin
ciddi misin @fırat güner - 1 yıl Önce

Zaten veterinerlerin ek göstergesi 3600. Teknisyen ve teknikerler için diyecektiniz sanırım..

Ali türk
Ali türk - 1 yıl Önce

Gerek yok her yaptığı aşı ve küpe parasını vatandaş dan fazlasıyla alıyorlar bakanda destek veriyor çiftçiye destek istemiyoruz sayın bakan aşımızı yaptır küpemizi taktır buzağı aşılarını ver tohumlamada yardımcı ol destek verme muayene yapan veterinerlerin kullandığı antibiyotik sayesinde tedavi gören hayvanlar bir daha gelişmiyor ne olur şü makamdan bir kalkın bir bakın ne oluyor sağlık bakanlığını takdir ediyoruz antibiyotik kullanımındolayı lütfen sizde birşeyler yapınız

VAR’a soralım
VAR’a soralım - 1 yıl Önce

Bu il müdürü arkadaş çok reklam yapmayı sever. Iğdır’da hayvancılık mı kaldı? Hayvanlar Nahçıvan’a kaçak geçiş yaparken uyuma yeter. Bir de Van’ın Müdürü var ki o da çok çalışıyor! Küpeler Ardahan’a, hayvanlar İran’a gidiyor:)

banner151