Gizemli hayvan ölümleri hakkında açıklama

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, yazılı bir açıklama ile Gördes ilçesinin bazı mahallelerinde görülen küçükbaş hayvan ölümlerinin salgın veya bulaşıcı bir hastalıktan değil meradan kaynaklandığını açıkladı.

Gizemli hayvan ölümleri hakkında açıklama
banner200
banner217

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, yazılı bir açıklama ile Gördes ilçesinin bazı mahallelerinde görülen küçükbaş hayvan ölümlerinin salgın veya bulaşıcı bir hastalıktan değil meradan kaynaklandığını açıkladı. Yetiştiricilere söz konusu merada hayvanlarını otlatmamaları konusunda uyarı yapılmasına rağmen aralık ve ocak ayında aynı merada otlayan toplam 37 küçükbaş hayvanın telef olduğu açıklandı.

Manisa'nın Gördes ilçesinin bazı mahallelerinde yaşanan küçükbaş hayvan ölümleri üzerine Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada yapılan tetkiklerde herhangi bir bulaşıcı hastalığa rastlanılmadığı ve hayvan ölümlerinin sebebinin otlatma yaptırılan meradan kaynaklandığı açıklandı. Hayvan yetiştiricilerinin merada hayvan otlatmamaları yönünde uyarıldığı bildirilen açıklamada uyarıyı dikkate almayan bazı üreticilerin aynı merada hayvanlarını otlatmaları üzerine yine hayvan ölümleri yaşandığı kaydedildi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251