Giresun’da manda ıslah projesi toplantısı yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) koordinatörlüğünde “Halk Elinde Anadolu Mandası Islahı Ülkesel Projesi” kapsamında Giresun ve Yozgat illerinde yürütülmekte olan alt projeye ait 2019 yılı Proje Yürütme Kurulu Toplantısı Giresun'da yapıldı.

banner255
Giresun’da manda ıslah projesi toplantısı yapıldı
banner200

Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projesi, İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Damızlık Manda Yetiştirici Birlikleri arasında 2012 yılında imzalanan protokolle uygulanmaya başlanmış ve halen devam etmekte olan bir projedir. Projede manda yetiştiriciliğinin geliştirilmesi, mevcut mandaların et ve süt üretimlerinin artırılması amaçlanmaktadır.

ProjeninYürütme Kurulu Toplantısı;Bakanlık TAGEM yetkilileri, Giresun İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcıları, Giresun ve Yozgat Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürleri, Giresun ve Yozgat proje liderleri, Giresun ve Yozgat Damızlık Manda Birliği Başkanları ve proje teknik elemanlarının katılımlarıyla yapılmıştır.

Toplantıda, Proje Liderleri tarafından saha çalışmalarıyla ilgili sunumlar yapılmış ve yürütme kurulu tarafından değerlendirilerek, karara bağlanmıştır.Giresun ilinde projeye kayıtlı manda yetiştiricilerine 2018 yılında 1 milyon 424 bin 450 TL olmak üzere 2012 yılından bu yana toplam8 milyon 226 bin 650 TL destekleme ödemesi yapıldığı ve proje sayesinde manda sayısında her geçen yıl artış sağlandığı belirtilmiştir.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim girgin
İbrahim girgin - 2 yıl Önce

Allah aşkına bu kurumları ölene kadar işgal etmeyin geride genç nesiller var

banner151

banner251