" />

Fakıbaba’dan öz eleştiri: Yemde KDV’yi keşke kaldırmasaydık!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, yemde kaldırılan KDV ile ilgili olarak öz eleştiride bulunarak, “Keşke kaldırmasaydık" dedi. Konuyu Bakanlar Kurulu'nun gündemine getireceğini belirten Fakıbaba, yemde KDV'nin tekrar getirilerek üreticiye verilmesi gerektiğini söyledi.

banner180
Fakıbaba’dan öz eleştiri: Yemde KDV’yi keşke kaldırmasaydık!
banner200
banner195

Yemde uygulanan yüzde 8 KDV, üreticinin desteklenmesi için 2016 yılında yüzde 1'e indirilmişti. Ancak KDV indirimi sanayicinin uygulamalarından dolayı üreticiye yansımamıştı.

FAKIBABA YETİŞTİRİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği'nin Alanya'da düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen yetiştiricilerle bir araya gelen Fakıbaba, hayvancılıkta yem maliyetinin önemli bir unsur olduğunu belirterek, 2016 yılında yemde kaldırılan KDV ile ilgili olarak öz eleştiride bulundu. Yemde KDV'nin kaldırıldığını ancak bunun üreticiye yansımadığını ifade eden Fakıbaba, “Keşke kaldırmasaydık" dedi.

Fakıbaba, konuyu Bakanlar Kurulu'nun gündemine getireceğini belirterek, “Yüzde 8 KDV'yi tekrar getirip, doğrudan üreticiye vermemiz gerekiyor. Bu konuyu Bakanlar Kurulu'nun gündemine getireceğim" diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
KDV
KDV - 2 yıl Önce

Üreticiler olarak defalarca söyledik sizlere bu KDV indirimi üreticiye kesinlikle bir fayda olmadı diye ama gelin görün ki bizler Türkiye çiftçisi ne yazikki kale alınmadı ve ülkenin üretimi ne yazikki sizlerin bu hatalarından dolayı bitti ,bu iktidar partisi iktidara gelirken parti programı vardı çiftçiye bulunmuş olduğu yerden bataktan çıkarmak adına bur sürü vaatleri vardı ama ne yazikki sizler çiftçinin yanında olmaya bırakınız tam bir zenginler sanayiciler partisi oldunuz

banner151