Et pahalandı, kaçak hayvan arttı!

Suriye sınırında kaçak hayvan avı. Türkiye'de altınla yarışan et fiyatları hayvan kaçakçılığını arttırdı. Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye ve İran sınırında her gün kaçak hayvan yakalıyor. Son bir hafta içinde Suriye sınırında 20 büyük ve küçükbaş hayvan ele geçirildi.

Et pahalandı, kaçak hayvan arttı!
banner282

ÖZEL HABER

Türkiye'de altınla yarışan et fiyatları hayvan kaçakçılığını arttırdı. Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye ve İran sınırında her gün kaçak hayvan yakalıyor. Son bir hafta içinde Suriye sınırında 20 büyük ve küçükbaş hayvan ele geçirildi.

1,5 TON ÇAY

Mehmetçik hudut hattında kaçakçılığa karşı mücadelesini sürdürüyor. İnsansız hava araçları ve mobil kameralarla sınırdaki hayvan kaçakçıları da enseleniyor. Sığır, dana, boğa, koyun, keçi gibi 20 büyük ve küçükbaş hayvan Türkiye'ye sokulurken durduruldu. Kaçak hayvan ve etin yanı sıra Suriye, Irak ve İran tarafından denetimsiz ve sağlıksız gıda ürünlerin Türkiye'ye girişinin önlenmesi adına operasyonlar aralıksız devam ediyor. Son 7 günde hudutta yakalanan ürünler içinde 1.393 kilo kaçak çay kayıtlara girdi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Et yiyemiyoruz
Et yiyemiyoruz - 6 yıl Önce

Et çok pahalı
Kurbandan kurbana et yiyebiliyoz. kıymanın fiyatı bilem 30 lireye dayandı. tavuk yiye yiye bi hal olduk.
balık da yiyemeyoz. Buna bir çare....