ESK 27 bin hayvan dağıtacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Et Süt Kurumu (ESK) tarafından Eylül ayı bitene kadar üreticilere, 27 bin hayvan dağıtılacağını söyledi.

ESK 27 bin hayvan dağıtacak
banner200
banner217

NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Et fiyatları önümüzdeki günlerde çok daha stabil hale gelecek ve üretici zarar etmeyecek. Kurban bayramında piyasaya baktığımızda 870 bin hayvan bir yıl önce kesilmişken bu yıl 924 bin büyükbaş hayvan kesildi. Bayram sonrası ESK'ya hayvan iadesi olmadı. Eylül ayı bitene kadar üreticilere 27 bin hayvan dağıtılacak" dedi.

Milli Tarıma Geçiliyor

Et fiyatlarında dalgalanma olmadığın söyleyen Çelik, “Spekülatörlerin umduğu dalgalanmalar vardı ama bu olmadı. Fiyatlarda bir oynama olmadı. Et fiyatları önümüzdeki günlerde çok daha stabil hale gelecek ve üretici zarar etmeyecek. Bitkisel üretimde yeni bir modele geçiyoruz. Belirlenen ürünler belirlenen havzalarda üretilecek. Üreticimizin gelir ve refah düzeyini artıracak bir modele geçeceğiz. Parçalı arazileri birleştireceğiz, verimi artıracağız. Ziraat Bankası da afetlerden zarar gören vatandaşlarımıza kredi desteği sağlayacak. Sayın Başbakanımız da bu konuda talimat verdi" ifadelerini kullandı

Gıda Sahtekarlığına Karşı Cezalar Artıyor

Gıda sahteciliğine karşı önlemlerin alındığı belirten Çelik, “Bu konuda denetimler yapıyoruz. Ceza uyguluyoruz. Kamuoyuna teşhirlerini gerçekleştiriyoruz. Cezaları 10 misli artıran bir düzenlemeyi Başbakanlığa gönderdik. Gıda komitesinin yeni konumuyla ilgili bilgilendirme ayrıntılı olarak yapılacaktır. Gıda fiyatlarındaki oynaklık rahatsız edici. Tüketiciye gelişteki zincirde nerede aksama varsa bunlar tespit edilecek" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Neye göre dağıtıyor
Neye göre dağıtıyor - 4 yıl Önce

Tmm da kardeşim neye göre dağıtıyor. Buzun nasıl bir.haber anlayışıdır böyle üstü kapalı anlatılmış. Yoksa KPSS ye göre mi alinicak

Çiftçiye değil  zengine gidiyo
Çiftçiye değil zengine gidiyo - 4 yıl Önce

Tabiki hükümetimizin herzamanki politikası fakir çiftçiye değil zenginlere veriliyor hayvan yardımları.bu fakir çiftçiyi kalkindirmak değil belini kırma politikasıdır. benim tavsiyem il ve ilçetarımlarda adamın adamına veriliyor hayvanlar gerçek ihtiyaç sahiplerinede hiçbirşey verilmiyor.

Hayvanlar zenginlere
Hayvanlar zenginlere - 4 yıl Önce

Yapılan hayvan yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine değilde iktidar yada il ilçetarimlardaki adamların adamına gidiyor. Biz fakirlerede hava almak düşüyor.

banner151