" />

Dünyanın en pahalı etini tüketeceğiz!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, hükümetin tarım ve hayvancılık politikasına sert eleştiride bulundu. Altıok, “Eğer meralar ranta açılırsa çok kısa süre sonra Türkiye açık ara dünyanın en pahalı etini tüketen ülke haline gelecek" ifadesini kullandı.

Dünyanın en pahalı etini tüketeceğiz!
banner200
banner217

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Üretim Reform Paketi olarak bilinen tasarıda mera alanlarına ilişkin düzenlemelere yer verildiğini belirterek, "İmara, betona ve ranta açık hale getirilen bu alanları korumasız bırakan, tasarının 36. maddesi kabul edilirse vatandaş değil yandaş zengin olacak, turizm baltalanacak, hayvancılık bitecek ve doğal yaşam alanları tehlikeye girecek. Eğer meralar ranta açılırsa çok kısa süre sonra Türkiye açık ara dünyanın en pahalı etini tüketen ülke haline gelecek" açıklamasını yaptı.

Altıok, şunları kaydetti:

"Böyle giderse bir zamanlar dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden biri diye tanımlanan ülkemiz, bu defa AKP iktidarının eliyle kendi kendini tüketen ülkeler arasında rekora koşacak."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251