Çoban sorununa çözüm bulacağız!

Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, özellikle küçükbaş hayvancılıkta önemli bir sorun olan çoban konusunda açıklamalarda bulundu.

banner255
Çoban sorununa çözüm bulacağız!
banner200

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) tarafından Antalya'da gerçekleştirilen Tarımda Milli Birlik Projesi kapsamında yapılan Hayvancılık Şurasında bir konuşma yapan Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, çoban konusunun çok ciddi bir sorun olduğunu ve bu konuda girişimlerde bulunduklarını söyledi. 

Türkiye'nin küçükbaş hayvan varlığında artış meydana geldiğini ve 46 milyon seviyesinde olduğunu ifade eden Erdurmuş, aynı şekilde büyükbaş ve sütte de bir artış olduğunu aktardı. Çoban konusunun ciddi bir sorun olduğunun altını çizen Erdurmuş, bu konuda girişimlerin başlatıldığını ve ilgili bakanlıklarla temasa geçildiğini açıkladı. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraba teknisyen
Maraba teknisyen - 2 yıl Önce

Kurban oluyum. Çoban konusunda nasıl girişimde bulunulmuş hangi bakanlıkla temasa geçilmiş. Çoban temin bakanlığı mı kuruldu.

Özgür çakir
Özgür çakir - 2 yıl Önce

Sigorta istiyorum coban alarak

Osman çavuş
Osman çavuş - 2 yıl Önce

Genel müdür beyin danışmanları yanlış bilgi vermiş,Türkiye’de 5 milyon yabancı çoban var,açık Yok.eğitimli çoban Yok.her köyde en az 5 tane Afganlı çoban var.1800 tl ye çalışıyorlar.1 milyondaişsiz var.

Süleyman Tanrıkulu
Süleyman Tanrıkulu - 2 yıl Önce

Ben çoban olurum sigorta istemem 6.000 TL aylık maaş isterim birde kalacak yer müdür beye duyrulur

Cafer gözeller
Cafer gözeller - 2 yıl Önce

Çoban sorununu çözmek için çobanlara sigorta yapılması gerek çok acilen

banner151

banner251