CHP’li Erkan Aydın: İthal kurbanlık hayvan alınsın!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Kurban Bayramında yurt dışından hayvan ithal edilmezse fiyatların yüksek olacağını iddia ederek, kurbanlık ithalatı talebinde bulundu. İthalatı eleştiren CHP'nin ithal kurbanlık talebinde bulunması bir çelişki olarak görüldü.

CHP’li Erkan Aydın: İthal kurbanlık hayvan alınsın!
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvanlık Bakanlığının Kurban Bayramında düve kesimine yasak getirmesiyle yetiştiricilerin mağdur olacağını ileri süren CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, bu yıl kurbanlık fiyatlarının yüksek olacağını söyledi.

18 BİN LİRAYA ÇIKABİLİR

“Birçok yerde yetiştirilen hayvanlar, kurbanda pahalı olacak diye şimdi satılmıyor. Fiyatlar kurbanda cep yakacak" diyen Aydın, yurt dışarıdan hayvan getirilmezse kurban zamanı fiyatların artacağını ileri sürdü. Aydın, “Küçükbaş kurbanlıklar bu yıl 1000 liranın üzerine kesin çıkar. Şu anda bile 1500 TL civarında. Büyükbaş kurbanlıklar ise 18 bin liraya kadar çıkabilir. Bakanlık hem üretecinin rahatlaması hem de tüketicinin makul fiyatlarda kurbanlık alabilmesi için tedbir almak zorunda"

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne olacağdı
Ne olacağdı - 3 yıl Önce

Bunların hepsi aynıdır,aynı.A parti gider B parti gelir yandaşçılık,lüplüpçülük devam.Vatan aşkı ile bir Muhsin Yazıcıoğlu vardı.Onuda fetö iti ve beraber yağmurda ıslandıkları şimdinin kahramanları şehit ettiler.Ülkenin gidişatı kötü ve hiçbirşey yapamamak daha kötü.

banner151

banner251