" />

Buzağı ölümlerine karşı eğitim toplantısı

Buzağı ölümlerinin hayvancılıkta en önemli sorunların başında gelmesi ve ülkemiz ekonomisi üzerindeki olumsuz etkisi nedeniyle harekete geçen Bolu İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü "Buzağı Ölümlerinin Nedenleri Ve Önlenmesi" konulu bir eğitim toplantısı düzenledi.

Buzağı ölümlerine karşı eğitim toplantısı
banner200
banner217

Veteriner Kontrol Merkezi Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Dr. Yavuz Ulusoy tarafından verilen eğitime, yetiştirici birlikleri, Bolu bölgesi Veteriner Hekimler odasına kayıtlı klinisyen Veteriner hekimler ve kamudaki Veteriner hekimler ile yetiştiriciler katıldı.

Toplantıda, Veteriner Kontrol Merkezi Araştırma Enstitüsü Laboratuvarına gönderilen numune sonuçlarına göre buzağı ölümlerine neden olan virolojik, bakteriyel ve paraziter etkenler değerlendirildi. Karşılıklı sohbet tarzında geçen toplantıda koruma ve teşhis yöntemleri üzerine katılımcı veteriner hekimlerle görüş alış verişinde bulunuldu. Yetiştiricilere buzağı hastalıklarına karşı aşılamanın, bakım ve beslemenin, biberon ve ahır hijyeninin önemi konusunda uyarılarda bulunuldu.

YORUM EKLE
banner151

banner251