Brezilya’dan ithal edilen hayvanlar böyle zulüm görmedi!

Brezilya'dan ithal edilen besilik hayvanlara küpe takılmak istenince, hayvanlar her türlü zulme maruz kaldı. Hayvanlar bir birinin üstüne çıkartılarak küpelendi.

Brezilya’dan ithal edilen hayvanlar böyle zulüm görmedi!
banner200

Brezilya'dan ithal edilen besilik hayvanlara küpe takılmak istenince, hayvanlar her türlü zulme maruz kaldı. Fotoğraftaki görüntüler iki gün önce Bursa'nın Karacabey ilçesinde bir çiftlikten çekildi. Çiftlik sahibinin ismini vermek istemiyoruz. Karacabey Tarım İlçe Müdürlüğü personelleri, Brezilya'dan ithal edilen besilik hayvanlara küpe takmak istiyorlar. Ancak bu hayvanlara küpe takmak öyle kolay olmuyor. Bir de küpe takmaya gelenler işin ehli olmayınca ortaya bu görüntüler çıktı.


TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zabt u rabt
Zabt u rabt - 3 yıl Önce

1-Küpeleme işinin %99 u Buzağı 3 aylık oluncaya kadar yapılıyor.
2-Hayvanı zaptırapt altına almak sahibinin görevi.
Sanırım sorun tek hayvanlık padok olmaması sonucu gerçekleşmiş.

ALLAH AKİL FİKİR VERSİN
ALLAH AKİL FİKİR VERSİN - 3 yıl Önce

Bakara Suresi, 57. ayet: Bulutları üzerinize gölge kıldık ve size kudret helvası ve bıldırcın indirdik. Size rızık olarak verdiklerimizin temizinden yiyin (dedik). Onlar Bize zulmetmediler, ancak kendi nefislerine zulmettiler. ( rezıl erıfler allah burnu nuzdan getırsın)

Aslında sorun
Aslında sorun - 3 yıl Önce

O hayvanları küpelemeye gelipte "işin ehli" olmadığını sandığınız personelde değil, yıllarca meralarda özgürce yetişen ve yabani hayata yakın bir döngü geçiren "Angus" ırkı hayvanları bulunduğu coğrafyadan alıp betonların arasına bizim ülkemize getiren beyinlerde... Bu ülkede en iyi veteriner bile bu hayvanlara ben tek başıma küpe yaparım diyemez bu hayvanı bilmeyen tekmesini yemeyen nasıl bir şey olduğunu anlayamaz anca böyle padokslarda sıkışan görüntülere lanet eder işin içine giren bu hayvanların burada işi ne der ? Yerli ırk ve daha uysal türler varken...

- 3 yıl Önce

Bir arkadaşımın kolu sakatlandı branguslara küpe yapacam derken benim gözlüğüm gözüme battı yediğim tekmeden. Arazi şartlarının bilinmemesi kaynaklı problemler bunlar. Yürütülen her proje için ilçelerden görüş alınmalı.

HAYVANDAN DAHA AŞAĞILIK OLANLA
HAYVANDAN DAHA AŞAĞILIK OLANLA - 3 yıl Önce

ONLAR HAYVANDAN DA AŞAĞIDIR.

banner151

banner251