Bayburt’ta hayvancılık alanında yeni bir dönem açıldı!

AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, 32 İlde uygulanacak olan damızlık düve yetiştiriciliğinin desteklenmesi projesine Bayburt'un da dahil edilmesinin çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

banner255
Bayburt’ta hayvancılık alanında yeni bir dönem açıldı!
banner200

AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, “Sayın Bakanımız her alanında olduğu gibi tarım alanında da Bayburt'a büyük projeler kazandırmaktadır. Son olarak damızlık düve yetiştiriciliğinin desteklenmesi projesi kapsamında yer alan 32 il arasına bizzat Sayın Maliye Bakanımız Naci Ağbal'ın talimatları ile Bayburt'ta eklenmiştir. Proje kapsamında Bayburt'ta kurulacak 500 başlık damızlık düve yetiştiriciliği işletmelerinin yapacağı inşaat yatırımına yüzde 50, damızlık dişi buzağı alımına yüzde 50, makine ekipman alımına yüzde 50 oranlarında hibe desteği sağlanmaktadır. Özellikle hayvancılık alanında yatırım yapmak isteyenler için bu proje ve destekler çok önemli bir fırsattır" dedi.

İl Başkanı Kobal, şunları kaydetti:

"İlimizi her ziyaretinde köy ve çiftçi ziyaretleri yapan Sayın Bakanımız ve Milletvekilimiz tarım sektörüne ve çiftçilerimizin emeğine verdiği değer bizi her zaman mutlu etmektedir. Türkiye'nin İlk tarım hayvancılık yerleşkesinin yapılacağı Bayburt, aynı zamanda cazibe merkezleri teşvik programı kapsamında mera hayvancılığının destekleneceği iller arasına dahil edilmiştir. Son olarak 2018 yılına kadar devam edecek olan damızlık düve yetiştiriciliğinin desteklenmesi projesine Bayburt'un dâhil edilmesi, Bayburt'ta hayvancılık yatırımları için çok önemli bir fırsat dönemi başlatmıştır. Bu proje ve desteklerin Bayburt'a kazandırılmasından dolayı Sayın Bakanımıza milletvekilimize şükranlarımı sunuyorum."

YORUM EKLE
banner151

banner251