" />

Bakan Fakıbaba: Kurbanlık fiyatlarında normalleşme başladı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kurbanlık fiyatlarında normalleşmenin başladığını söyledi. Fakıbaba, “Fiyat söylemiyorum ama yavaş yavaş piyasanın oturduğunu görüyorum" dedi.

Bakan Fakıbaba: Kurbanlık fiyatlarında normalleşme başladı!
banner200
banner217

Şanlıurfa'da temaslarda bulunan Bakan Fakıbaba, Kurbanlık fiyatları üzerinde ciddi bir çalışma başlattıklarını kaydederek, “Fiyat söylemiyorum ama yavaş yavaş piyasanın oturduğunu görüyorum. Kurban Bayramı'nda hem üreticinin hem tüketicinin memnun olacağı bir şey planlıyoruz" açıklamasını yaptı.

Tarım ve hayvancılık sektörününde piyasanın mutlaka oturacağını vurgulayan Fakıbaba, şunları kaydetti:

"Ben istiyorum ki hem üreten hem tüketen hem esnaf hem kasap hem bu işle uğraşan insanlar, gerçekten mutlu olsun ama bu işi bilmeyen, sadece parası olduğu için bu işe girip para kazanmak isteyenleri mutlaka elimine etmek zorundayız. Bu işi babadan, atadan meslek olarak yapan, sanayisini yapan, eti satan, tüketen insanlara saygımız var."

Fakıbaba, ayrıca mevsimlik tarım işçilerine yönelik projeler gerçekleştirdiklerini belirtti.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakanlık
Bakanlık - 3 yıl Önce

Sayın bakanım konulara vakıf olmak yerine ilk günden itibaren sürekli konuşuyorsunuz lütfen şu brifingleri bitirip bir an önce net bilgiler vermenizi bekliyoruz saygılar

Hih
Hih - 3 yıl Önce

Bi kerede yemde gübrede mazotta normalleşme başlasa hele sütte

Olacak Gibi
Olacak Gibi - 3 yıl Önce

Sayın Bakanım
1- Tarımdan gelmeyen kadrolar derhal değiştirilirse.
2- Vekaletler yerine asaleten atama yapılırsa.
3- 6 aylık programa uymayanın canı yakılırsa
4- Danışmanlarınız tedbili kıyafet ile teşkilatları,birlikleri,odaları dolaşıp rapor hazırlarsa.
5- tarımın herkesiminden paydaşların katılacağı çalıştaylarla sorunun gerçekten nedeni tespit edilip üzerine gidilirse .
2 yıl sonra ülkemizin bambaşka bir tarım vizyonu olur. Yoksa SGK lılarla,avukatlarla devam edilirse vay halimize

Ağrılı
Ağrılı - 3 yıl Önce

Hayvancılık yapanlar üretici damızlık hayvanlar bakan cifçiler desteklenmeli

Yapmayin lutfen
Yapmayin lutfen - 3 yıl Önce

Sizden vatandasin ciftcinin memurun herkesin beklentisi var. Mehdi ekerin egosu yuksek projelerinin tarim gida ve hayvancılığı getirdigi yer belli. Faruk celik de 1 yil konustu konustu gitti. Sonuc et 50 60 lira oldu. Sizden umudu var insanlarin. Birakin basini, şovu toplantiyi. İs yapin. Uretin urettirin. Bakin baskanliga benzemez bu. 1 yil toplanti yapar yer icer yedirirsiniz. Sonra gider koltuk. Ah vah edersiniz. Millet etmeye devam eder. Arkanizda erdogan varken bu kadar zor olmamali. Sadece klimali odalardan cikin,burokratlariniz audilerden caravellerden insin vatandasin koylunun ayagina gitsin. Takım elbiseli göbekli adamlarla kebap yiyerek bi sey olmadigini gördük. Spekülatör diyip kurtulunmayacagini f.celikden ibret alin.

- 3 yıl Önce

Baba....

Herşey açık
Herşey açık - 3 yıl Önce

Sayın bakan stok var o yüzden et fyatları yüksek diyenleri ciddiye almayın . besisini almış hayvanı kimse beslemez, yok kastettiğiniz karkas etse ülkemizde - 18 C et saklayacak tesis sayısı çok az . yani stok hikaye ortada hayvan yok.

- 3 yıl Önce

Anlamadığım şu bir hafta da et ve canlı hayvan da ne değiştide herşey normalleşiyor bu işte bir tuhaflık var gördüğümüz kadarı ile değişen sadece bakan oldu bakan gelirken beraberind esihirli değnekle mi geldi ne ?


banner151

banner251