5 bin angusu taşıyan gemi İzmir’e vardı

Hayvan ithalatı tam hız devam ediyor. Türkiye'nin et ihtiyacını karşılamak için ithal edilen 5 bin 391 büyükbaş gemiyle İzmir Alsancak Limanı'na yanaştı.

5 bin angusu taşıyan gemi İzmir’e vardı
banner200

Brezilya'dan yola çıkan ve çeşitli ülkelerden ithal edilen 5 bin 391 büyükbaş taşıyan gemi, İzmir Alsancak Limanı'na geldi. 'Julia AK' isimli gemiyle, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna ve Güney Amerika ülkelerinden ithal edilen angus cinsi sığırların, veterinerler tarafından sağlık kontrolünden geçirldikten sonra yurda girişlerine izin verileceği belirtildi.

İthal angusların, Et ve Süt Kurumu'nun Ege Bölgesi´ndeki toplama merkezine götürüleceği, ardından Anadolu'nun çeşitli yerlerine dağılacağı bildirildi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Milli
Milli - 3 yıl Önce

Devam yola devam vur gitsin bu ülkenin üreticisine az kaldı bitti bitiyoruz, yalancı herifler bu ülkenin koskoca bakanı bakanları durmadan yalan söylüyorsunuz hani sizin milli tariminiz nerede

5 BİN MUHENDIS ALMAZSINIZ
5 BİN MUHENDIS ALMAZSINIZ - 3 yıl Önce

Istihdam edilmesi gereken 5bin Ziraat mühendisi varken ihtiyaç varken sessiz kalirsiniz ama disarsan hayvan almayi bilirsiniz.Sonrada tarimda bir arpa boyu yol alirsiniz

Anguslar
Anguslar - 3 yıl Önce

Helal olsun anguslara bundan sonra yerli kalmaz zaten gavurun angularını yiyeceğiz.

banner251