250 bin düve projesinden kimler yararlanacak?

Ülkedeki hayvan sayısını artırmak için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın başlatmış olduğu 250 bin düve projesinin detayları belli olmaya başladı. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 250 bin düve projesinden kimlerin yararlanacağı ile ilgili bilgiler verdi.

250 bin düve projesinden kimler yararlanacak?
banner200

Poyraz, üreticinin kafasındaki soru işaretlerini gidermek için konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

EN AZ 15 KAPASİTELİ AHIR ŞARTI VAR!

"Ahırlardaki eksik kapasiteyi tamamlayacağız. Örneğin 15 hayvanlık kapasitesi olan bir üreticinin 5 baş hayvanı varsa 10 daha vereceğiz.

Hayvancılık yapanlar ve kurulu altyapısı olanlara düve vereceğiz. 2 Nisan 2018 ve öncesinde büyükbaş hayvancılığı yapıyor olma şartımız var. Tarım Kredi Kooperatifi üyesi olunması gerekiyor. Başvuru tarihine kadar kooperatif üyesi olup, müracaat edebilirler. En az 15 baş kapasiteli ahır şartımız var. Üreticinin, ahırın bulunduğu yerde ikamet etmesi gerekiyor. Proje için kredi kullanmaya uygun mali durumda da olunmalı”

BAŞVURU TARİHİ

250 bin düve projesinde başvuruların 7 Mayıs'a kadar alınacağını dile getiren Poyraz, üreticiye verilecek düvelere karşılık Ziraat Bankasından ortalama 100 bin liralık kredi kullandırılacağını söyledi. Kredilerin 2 yıl ödemesiz 5 yıl ödemeli 7 yıl vadeli olacağını kaydeden Poyraz, proje kapsamında bu yıl 100 bin hayvan dağıtılmasının hedeflendiğini söyledi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

100 bin liralık hayvan alırsam 7 yılda kaç para öderim?

Başarı ve fayda olmalı
Başarı ve fayda olmalı - 3 yıl Önce

Tarım Kredi Kooperatiflerinin bu projeyi düzgün şekilde uygulayacağına eminim. İnşallah bu proje ülke hayvancılığı, çiftçimiz ve tüketici için iyi olacaktır.

ne oluyor
ne oluyor - 3 yıl Önce

siirt tarım il müdürlüğünde mesaiye gelmeyen personel kim yetkilileri göreve davet ediyorum acilen bu konuyla ilgili müfettiş soruşturulması açılması kamuoyuna duyrulur.

250bin düve Erzurum a ne zaman
250bin düve Erzurum a ne zaman - 3 yıl Önce

Mustafa Tunç
Mustafa Tunç @250bin düve Erzurum a ne zaman - 2 yıl Önce

250000 düve Erzurum'a ne zaman geliyor

banner151

banner251