" />

15 bin kasaplık hayvan ülkeye girmeye başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ramazan Bayramı öncesi Avrupa'dan 15 bin baş kasaplık hayvan ile ilgili yapılan ihalenin sonuçlandığını belirterek, "İlk partisi bugün ülkemize girmiş olacak." dedi.

15 bin kasaplık hayvan ülkeye girmeye başladı
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ramazan Bayramı öncesi Avrupa'dan 15 bin baş kasaplık hayvan ile ilgili yapılan ihalenin sonuçlandığını belirterek, "İlk partisi bugün ülkemize girmiş olacak. Ayrıca daha önce karkas et olarak 10 bin ton et AB'den ülkemize girmiş bulunuyor. Bu anlamda sıkıntı yok. Sistem bu ay içinde daha sağlıklı biçimde ESK tarafından oturtulmuş olacak. Piyasadaki fiyat oynaklığının ortadan kalkması konusunda önümüzdeki bir ayın çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum." Dedi.

ESK'nın önemine değinen Çelik, sütle ilgili ciddi adımlar atıldığını söyledi. Bakanlar Kurulu'nun ESK'ya 400 bin baş hayvan ithal etme yetkisi verdiğini hatırlatan Çelik, "2 Temmuz'dan itibaren yalnız ESK tarafından hayvan ithalatının sıfır gümrükle gerçekleştirileceği bir döneme girmiş bulunuyoruz. 4 Temmuz itibarıyla ihaleye çıkıldı ve talepler alındı. Şimdi 100 bin baş hayvan alımıyla ilgili ihaleye çıkılmış bulunuyor. Teklifler alınacak ve en uygunu hangisi ise onu değerlendireceğiz." diye konuştu.

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
gelmesin
gelmesin - 4 yıl Önce

ilk parti ucuz mazot geldi ilk parti ucuz gübre geldi hele bedavaya yakın saman geldi diye haberleriniz niye yok madem pahalı et müdahale ediyorlar mazota niye müdahale yok...

- 4 yıl Önce

Mehmet Ünal Yılmaz gibi etten anlamayan, tecrübesiz birini genel müdür olarak atarsanız acı neticelerine katlanacaksınız sayın bakan..!

bıraktım sizi
bıraktım sizi - 4 yıl Önce

seçim geldiğinde görüşeceğiz insan iki kez kandırılır et ve ekmek fiatlarında düşüş yok

- 4 yıl Önce

TARIM BAKANLIĞINI KONUNUN UZMANI DİYE DİYE KONUŞAN VETERİNERLERDEN KURTARDIĞIMIZDA HAYVANCILIK GELİŞİR.ONLAR ANCAK KANUN VE YÖNETMENLİK KOYARAK VATANDAŞI VETERİNERLERE SOYDURUR.

banner151

banner251