Hakkımızda

2015 yılında yayıncılık hayatına başlayan tarimdanhaber.com kısa bir sürede tarım, hayvancılık ve gıda sektörlerinin nabzını tutmayı başardı.

Tarımdanhaber.com, tarım, gıda, hayvancılık ve tarımsal ekonomi ile politikalar konusunda deneyimli gazeteci kadrosuyla sadece haber içeriği değil aynı zamanda sektör ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik içerikler üretmeyi kendisine misyon edindi.

2016 yılı itibariyle yeni arayüzü ve üreticilere/çiftçilere katma değer sağlayan “Tarım Bilgi Bankası" ve “Üretici Soruyor?" sayfalarıyla da tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerinin en önemli içerik üreticilerinden birisi oldu.

Tarımın bu yüzünü seveceksiniz…

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.