anasayfa / Foto Haber / Kulak küpesi artık paralı olacak!

Kulak küpesi artık paralı olacak!

Geçtiğimiz Nisan ayında yapılan düzenleme ile hayvan küpesi ücretsiz hale getirilirken, bu uygulama fazla uzun sürmedi. Tarım ve Orman Bakanlığı 81 il müdürlüğüne gönderdiği yazıda küpelere döner sermaye karı eklenerek 2,03 TL'den alınan küçükbaş küpelerin 4,50 TL'den, 3,30 TL'den alınan büyük baş küpelerin ise 6 TL'den İlçe Müdürlüklerine teslim edilmesini istedi.

Yorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
10 Ocak 2019, 20:36

KÜÇÜKBAŞA KÜPE

KAMİL ARSLAN
ÜLKEMİZDEKİ KÜÇÜKBAŞ HAYVANIN YAKLASIK%80 AİLE İŞLETMESİ DEDİĞİMİZ KÜÇÜK İŞLETMELERDE BULUNUYOR.BUNLAR ORTALAMA 30 ADET İLE 100 ADET KÜÇÜKBAŞ HAYVANDAN İBARET.BU %80 NİN % 30 'NUN BU HAYVANLARDAN BAŞKA EK GELİRİ YOK.BÖY Devamı..ÜLKEMİZDEKİ KÜÇÜKBAŞ HAYVANIN YAKLASIK%80 AİLE İŞLETMESİ DEDİĞİMİZ KÜÇÜK İŞLETMELERDE BULUNUYOR.BUNLAR ORTALAMA 30 ADET İLE 100 ADET KÜÇÜKBAŞ HAYVANDAN İBARET.BU %80 NİN % 30 'NUN BU HAYVANLARDAN BAŞKA EK GELİRİ YOK.BÖYLE UCU UCUNA YAŞAYAN BİR KESİME YÜKSEK DENEBİLECEK FİYATTAN KÜPE TAKTIRMAK ADALETSIZLIKTIR.BU İŞLETMELER BU YÜKÜN ALTINDAN KALKAMAZ.BU UYGULANDIĞINDA İŞLETMELERDE MADDİ DURUMDAN DOLAYI KÜPESİZ HAYVAN SAYISI HIZLA ARTACAKTIR.BUDA MEVCUT KANUNLARDAN DOLAYI HAYVAN ALIM SATIMI YAPAN İKİNCİ KİŞİLERİ ZOR DURUMDA BİRAKACAKTİR.NİTEKİM BİR ARA 5 TL YE TAKILAN KÜÇÜKBAŞ KUPESI ZAMANINDA AYNI SORUNLARLA SIKCA KARSILASILDI.BAKANLIKTAN RİCAMIZ BU KONUYU TEKRAR GÖZDEN GEÇİRMESİ.SAYGILARIMLA.
09 Ocak 2019, 23:09

Destek lekeler
Destek lekeler için söyledi herhalde utnutu buzağı destek 27 Aralık ta ödenecek dediniz Cimer den masaj attınız.acaba 2023 Aralık ta ödenecek dediniz anlayamadım ama kandırdılar herhalde bakanlık bunu yaparsa vatandaşlar neler yapar B Devamı..Destek lekeler için söyledi herhalde utnutu buzağı destek 27 Aralık ta ödenecek dediniz Cimer den masaj attınız.acaba 2023 Aralık ta ödenecek dediniz anlayamadım ama kandırdılar herhalde bakanlık bunu yaparsa vatandaşlar neler yapar Biraz daha dürüst olun tarih vermeyin derim bari Resmi daire (Cimer'den yapmayın böyle )
08 Ocak 2019, 08:15

İYİ OLDU

vettek
1 liraya Takılan küpeleri ilçe personeli ahırdan çıktıktan sonra söküp satarsanız 7 liraya maruz kalırsınız
06 Ocak 2019, 23:56

Çiftçi

Birisi devasa bakanlıkta ne kadar ziraat müh. Veteriner ve teknisyenleri var açıklasın. Tarımın her dalından mezun var. Tarımın bu hale gelmesinde kimler görev yapıyor. Tigem deki gibi ilahıyatçıyı polis açık öğretim mezununu tar Devamı..Birisi devasa bakanlıkta ne kadar ziraat müh. Veteriner ve teknisyenleri var açıklasın. Tarımın her dalından mezun var. Tarımın bu hale gelmesinde kimler görev yapıyor. Tigem deki gibi ilahıyatçıyı polis açık öğretim mezununu tarımı yönetiyor. Bilinirse bazı şeyler yerine oturur
06 Ocak 2019, 21:26

Döner sermaye kazansın...

ChiftDikish
Saçma. Küpe 2.3 ₺ ok. Döner sermayeye niye pay biçiyosunuz? Ofis malzemeleri pc taxılar yenilenmez sağlık personeli gibi ayda en az 1000 tl felmez yılda 500 gelşr oda cergi bilmem nesine geri kesilir. Kamu dairesi personel yetiştirici hi Devamı..Saçma. Küpe 2.3 ₺ ok. Döner sermayeye niye pay biçiyosunuz? Ofis malzemeleri pc taxılar yenilenmez sağlık personeli gibi ayda en az 1000 tl felmez yılda 500 gelşr oda cergi bilmem nesine geri kesilir. Kamu dairesi personel yetiştirici hiç birisi kazanmıyor bu döner sermayeye kar payı nantığı ne? 30 yıldır edindidiğim tecrübe şu: Bakanlık komple lav edilmeli. Talrada gördvli vizyonlu yetenekli heves ve şevki olan pesonelden yeniden inşaa edilmeli. Yoksa bu laşka tembel çıkarcı vizyonsuz hizmet bakışı olmayan yapı külli zarar. .

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com"da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.