Yeni süt fiyatına Merkez Birliklerinden farklı yaklaşım!

Ulusal Süt Konseyi tarafından dün açıklanan çiğ süt fiyatlarına yönelik tartışmalar devam ederken, süt üreticisinin üyesi olduğu Merkez Birlikleri açıklanan fiyata farklı yaklaştı.

Yeni süt fiyatına Merkez Birliklerinden farklı yaklaşım!

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği, Ulusal Süt Konseyi tarafından dün açıklanan yeni süt fiyatları için teşekkür ederken, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği ise sadece belirlenen yeni fiyatı üreticilerine duyurmakla yetindi.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği yaptığı açıklama şöyle;

“27 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen Ulusal Süt Konseyi toplantısında, 1 Ağustos tarihinden itibaren üretici eline geçen geçerli çiğ süt referans fiyatı 1.70 TL olarak belirlendi. Yıl sonuna kadar bu fiyatla devam etmesi beklenen soğutma ve örgüt payları hariç belirlenen bu fiyatın sektörümüze, üreticilerimize ve ülke hayvancılığına hayırlı olmasını dileriz. Bu manada mücadele veren, emeği geçen başta Sayın Genel Müdürümüz Muhittin Eyimaya'ya, sanayicilere ve üreticilere teşekkür ederiz”

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği'nin yaptığı açıklama ise şöyle;

“Çiğ süt referans fiyatı belirlendi. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığında yapılan toplantıya Bakanlık yetkilileri, sanayici ve üretici temsilcileri katılmış olup, yapılan toplantı sonucunda üreticinin eline geçecek çiğ süt referans fiyatı 01 Ağustos – 31 Aralık 2018 tarihlerinde geçerli olmak üzere soğutma ve nakliye bedelleri hariç 1,70 TL olarak belirlenmiştir.”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
30 Temmuz 2018, 22:49

Kursat
Ziraat odalarinin genel başkanimiz cekildi konseyde yokuz biz biz her zaman uretenin yanindayiz
29 Temmuz 2018, 18:01

İstanbul lu
Süt üretici başkanı hayvancılık yapmıyor ki tabibi duyuracak teşekkür ler
29 Temmuz 2018, 00:00

Birlikte birligiz

Tarımcı
Bizim üretici birlikleri sadece üreticiden aidat ve özel günlerde mesaj atarak bizleri hizmet ediyorlar eksik olmasınlar , bütün çiftçi birlikleri ziraat odası süt birliği damızlık birliği çok çalışmışlar sütumuz etimiz bugdayim Devamı..Bizim üretici birlikleri sadece üreticiden aidat ve özel günlerde mesaj atarak bizleri hizmet ediyorlar eksik olmasınlar , bütün çiftçi birlikleri ziraat odası süt birliği damızlık birliği çok çalışmışlar sütumuz etimiz bugdayimiz arpamiz sizin Anlayacağınız birliklerimiz çiftçinin hakkına çok savunuyorlar o aldıkları paralar helal olsun onlara

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Üretici Birlikleri HABERLERİ