Tunceli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin mali genel kurulu yapıldı

Tunceli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin 2017 Yılı Olağan Mali Genel Kurul toplantısı geçtiğimiz hafta Kahve Konağında Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü gözetiminde gerçekleştirildi.

Tunceli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin mali genel kurulu yapıldı

Birlik Başkanı Hasan Demir, tüm üreticiler adına Tunceli tarım ve hayvancılığına yapmış olduğu katkılardan dolayı Tunceli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Kaya'ya plaket takdim etti.

İl Müdürü Orhan Kaya, yapmış olduğu açılış konuşmasında; "Almış olduğum plaketi tüm personelim adına kabul eder, birlik üyelerinin gerek şap aşılaması gerekse diğer hizmetlerimizin yürütülmesinde göstermiş oldukları ilgi için teşekkür edip, Yetiştiricilerimiz bağlı bulunduğu İl/İlçe Müdürlüğüne 31.12.2017 tarihe kadar başvuru yaparak; sığır, koyun ve keçi türü hayvan yetiştiricilerimizin, her yaştaki tüm küpesiz hayvanlarını küpe yaptırarak kayıt altına aldırmaları ve satılan, ölen, kestirilen hayvanların ise sistemden düşürülmesi gerektiğini belirterek Bakanlığımız, İl ve İlçe Müdürlüklerimiz; gerek hibe destekli programlar, gerekse hayvansal desteklemeleri ile üreticinin yanında olduğunu belirtip genel kurulun hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Birlik Başkanı Hasan Demir ise yapmış olduğu konuşmasında; "Görevde olduğu süre içerisinde üreticilerin tüm sorunlarının çözümü için Yönetim Kurulu olarak ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiklerini dile getirerek, özellikle anaç sığır ve buzağı desteklemeleri konusunda aksaklıklar yaşadıklarını belirterek, Mali Genel Kurulun hepimiz için hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu.

İl Müdürü tarafından birlik üyelerinin sorunları müzakere edilip, gündemde yer alan tüm maddeler görüşülüp karara bağlandıktan sonra toplantı sona erdi.

TARIMDAN HABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Üretici Birlikleri HABERLERİ