Hazineye ait tarım arazilerinin kiralanması besiciyi tedirgin ediyor!

Hazine'ye ait tarım arazilerinin çiftçiye kiralanmasına yönelik çalışmalar besiciyi tedirgin ediyor. Mevcut yayılım alanlarının dışında yıllardır mera olarak kullanılan, fakat gerekli çalışmalar yapılmadığı için hazine arazisi olarak görünen meraların bulunduğuna dikkat çeken besiciler, bunların kiraya verilmesi durumunda ülke hayvancılığının büyük zarar göreceğine dikkat çekiyorlar.

Hazineye ait tarım arazilerinin kiralanması besiciyi tedirgin ediyor!

Bursa İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Derneği Başkanı Yıldırım Orhan, Hazine'ye ait tarım arazilerinin kiralanmasının besicilere büyük zarar vereceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Hazine arazilerinin kiralanması hayvancıları tedirgin ediyor. Hazine arazileri tarıma ve devlete katkı sağlamak için kiralanacak. Fakat biz bir konuyu dile getirmek istiyoruz. Meralarımız tescil edilen hayvan otlatma alanlarıdır. Bu yaylım alanlarının dışında yıllardır mera olarak kullanılan, fakat gerekli çalışmalar yapılmadığı için hazine arazisi olarak görünen meralarımız var. Bunlar kiraya verilirse, meralardan istifade eden koyuncular, keçiciler, hayvancılar çok büyük zararlar görürler. Mera olarak kullanılmayan hazine arazilerinin mera olarak kullanılmasını istiyoruz. Çünkü ilerde çok büyük şeyler çıkacaktır. Kaos ortamı meydana gelecek ve hayvancılar mağdur olacaktır. Yem girdileri zaten çok yüksektir. Bedavaya üretim yaparken, üretimleri tamamen akamete uğrayacak ve ülke hayvancılığına büyük zarar verecektir”

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Üretici Birlikleri HABERLERİ