Burdur'da 48 inek 'Damızlık Güzellik Yarışması'na katıldı

Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin bu yıl düzenlediği 12'nci Damızlık İnek Güzellik Yarışmasına 48 inek katıldı. Heyecanlı geçen yarışmanın sonucunda Yarıköy'den Muhammet Yıldız'ın Tuğba isimli ineği şampiyonlar şampiyonu oldu.

Burdur'da 48 inek 'Damızlık Güzellik Yarışması'na katıldı

Burdur İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin 4'üncü Teke Yöresi Hayvancılık Fuarı kapsamında bu yıl 12'ncisini düzenlediği 'Damızlık İnek Yarışması' bayram havasında gerçekleştirildi. Heyecanlı geçen yarışmanın sonunda Yarıköy'den Muhammet Yıldız'ın Tuğba isimli ineği şampiyonlar şampiyonu oldu.

İNEK GÜZELLİK YARIŞMASI YETİŞTİRİCİNİN BAYRAMI

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (TDSYMB) Genel Başkanı Kamil Özcan, yaptığı açılış konuşmada “Damızlık inek yarışmaları yetiştiricinin bayramıdır, bugün bizim bayramımız. Burdur'da hayvancılığın nasıl ilerlediğinin kanıtı bu yarışmadır" dedi.

Burdur'un Holstein kültür ırkı hayvan varlığının ve genetik zenginliğinin bir kez daha gözler önüne serildiği yarışmada, TDSYMB Teknik İşler Şube Müdürü Ziraat Mühendisi İbrahim Karakoyunlu, Ziraat Mühendisi Onur Yiğit, Uzman Veteriner Hekim Saadet Ocaklı, hakemlik yaptılar.

Burdurlu üreticilerin alın teri ve emekleri ile yetiştirilmiş 48 adet birbirinden bakımlı ve güzel Holstein ırkı inekler hakem heyetinin seçim yaparken zorlanmasına sebep oldu.

Gençler, orta yaşlılar ve yaşlılar kategorilerinde dereceye giren hayvanların belirlenmesinin ardından üç kategori birincisinin arasından Yarıköy'den Muhammet Yıldız'ın Tuğba isimli ineği şampiyonlar şampiyonu oldu.

TARIMDANHABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Üretici Birlikleri HABERLERİ