Bakan Pakdemirli süt üreticisinin sorunlarını dinledi!

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ve bazı birlik başkanlarından oluşan heyetle dün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi ziyaret etti. Birliğin 14'üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ziyarette, süt üreticisinin yaşadığı sorunlar Bakan Pakdemirli'ye aktarıldı.

Bakan Pakdemirli süt üreticisinin sorunlarını dinledi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği yönetim kurulu ve bazı birlik başkanlarını kabul etti. Pakdemirli, süt piyasasını takip ettiklerini belirterek, üreticinin mağduriyetini giderecek önlemlerin alınacağını kaydetti.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, hayvancılıkta en büyük maliyet kalemlerinden birini oluşturan yemde, 2018 Ocak ayından bugüne yüzde 50 ile yüzde 60 oranında fiyat artışı olduğunu belirterek, sektörel olarak dünyada kabul görmüş 1.5 süt yem paritesinin, sürdürülebilir bir hayvancılık için mutlaka sağlanmasını istedi. Keskin, ziyaret sırasında sektördeki gelişmelerle ilgili olarak kapsamlı bir sunum yaptı.

Bakan Pakdemirli, süt üreticisinin sorunlarını yakından takip ettiklerini belirterek, üreticinin girdi maliyetlerinin düşürülmesinin üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
09 Eylül 2018, 16:36

İmkansız

İnekci
Son beş yılda üçüncü tarım bakanı hep aynı dilden konuşmalar ortada civtcinin sorunlarına çözüm olmuş hiç bir icraat mualesef yok, hayvancılığın bu sıkıntılarına bu ülkenin yöneticileri bilmiyormu görmüyorlar mı,demek ki Devamı..Son beş yılda üçüncü tarım bakanı hep aynı dilden konuşmalar ortada civtcinin sorunlarına çözüm olmuş hiç bir icraat mualesef yok, hayvancılığın bu sıkıntılarına bu ülkenin yöneticileri bilmiyormu görmüyorlar mı,demek ki bu ülkenin özellikle küçük ölçekli aile işletmeleri bitirilmek isteniyor çünkü bu şartlarda aile işletmelerinin ayakta durması kesinlikle imkansız
09 Eylül 2018, 00:55

Bakanlarimiz

Osman
Son beş yılda üçüncü tarım bakanı mualesef aynı nakarat aynı şarkı haydi hayırlısı olsun bakalım
08 Eylül 2018, 21:21

Kayıkçı kavgası

Sütçü
Birlik başkanı AK Parti Tekirdağ il yönetim kurulu üyesidir.Yani nezaket ziyareti gibi birşey bu... Hükümet ne verirse onu alıp gelecek...Pazarlık yapma şansı yok.Bu olusaSayın Devlet Başkanımızdan olur.Gidip durumu anlatmak gerekir.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Üretici Birlikleri HABERLERİ