Azerbaycan’a GENTÜRK sperması ihraç edildi!

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkan Kamil Özcan, Döl Kontrolü Projesi sayesinde üretilen kaliteli boğa spermalarının Gentürk markası altında Türkiye sığırcılık sektörünün kullanımına sunulmaya devam ettiğini belirterek, “Azerbaycan'a hatırı sayılır miktarda Gentürk sperması ihraç edildi" dedi.

Azerbaycan’a GENTÜRK sperması ihraç edildi!

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkan Kamil Özcan, damızlık sığır yetiştiricileri birlileri ile merkez birliğin ırk ıslahı faaliyetlerinde Türkiye hayvancılık sektörünün örnek ve önemli bir kurumları haline geldiğini belirtti. Birliklerin 150 bin asil üye, bin 500 çalışan bulunduğunu dile getiren Özcan, 950 saha hizmet aracı ile kısıtlı ekonomik imkanlara rağmen ırk ıslahı faaliyetlerini yürüttüklerini söyledi.

11'İNCİ SÖS YILLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından ortaklaşa yürütülmekte olan Soy Kütüğü, Ön Soy Kütüğü ve Döl Kontrolü Projeleri kapsamında düzenlenen 11. SÖS Yıllık Değerlendirme ve Eğitim Toplantısı ile 9. Muhasebe Eğitim Toplantısı 27-29 Kasım 2018 tarihinde Antalya'da yapıldı.

Toplantıya, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Adem Bölükbaşı, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, ve Denetleme Kurulu Üyeleri, İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine mensup il proje sorumluları, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin Başkanları, Birlik Sorumlu Müdürleri ve personelleri katılım sağladı.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkan Kamil Özcan, Döl Kontrolü Projesi sayesinde üretilen kaliteli boğa spermalarının Gentürk markası altında Türkiye sığırcılık sektörünün kullanımına sunulmaya devam ettiğini söyledi. Özcan, Azerbaycan'a hatırı sayılır miktarda Gentürk spermasının da ihraç edildiğini hatırlattı.

ISLAHIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı HAYGEM Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Adem Bölükbaşı ise ıslahın ülke hayvancılığı için son derece önemli olduğunu belirterek, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin Bakanlıkla ortak çalışmakta olan örnek kuruluşlar olduğunu kaydetti.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
07 Aralık 2018, 06:29

Başlıksız

Molla Kasım
TAGEM ve TİGEM temsilcileri neredeler?

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Üretici Birlikleri HABERLERİ