5 bin çobanın seçme seçilme hakkı gasp edildi!

Gaziantep Koyun Keçi Birliği'nde seçim tartışması devam ediyor. Gaziantep Koyun Keçi Birliği, tepkilere rağmen seçimi tüm üyelerin katılımı ile yapmak yerine kendi belirlediği 99 kişi ile yaptı. Osman Türkman, birlik seçimlerinde yaşanan sıkıntılara tepki göstermek ve çobanların sesini Ankara'ya duyurmak için, geçtiğimiz Ocak ayında Gaziantep'ten Ankara'ya yürümüştü.

5 bin çobanın seçme seçilme hakkı gasp edildi!

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Osman Türkman, şunları kaydetti: “Gaziantep Koyun Keçi Birliği üyesi 538 çoban (bu rakam Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk) notere giderek seçim talebinde bulunmasına rağmen seçimi engelleyen kanun tanımaz Birlik yönetimi, üst kurum olan Tarım Bakanlığının ilgili yönetmenlik gereği Birlik yönetimine Kasım/2017, Mart/2018 ve Nisan/2018 tarihlerinde resmi yazı yazarak seçimi tüm üyelerin katılımı ile yapın demesine rağmen yine de seçimi yapmamıştı.

Gaziantep 4. Dava Dairesinin Ocak/2018 ve Nisan/2018 tarihlerinde vermiş olduğu tüm üyeler ile seçim yapılsın kararlarına rağmen mevcut yönetim arkasına aldığı siyasi destek sayesinde seçimleri yapmayarak 5000 çobanın seçme ve seçilme hakkını gasp ederek yönetmenlik ve mahkeme kararlarına rağmen 31 Mayıs 2018 tarihinde 5000 çobanın yerine kendi belirlemiş oldukları 99 kişi ile seçime gidiyor.

HERKES SUSUYOR!

Yapılan haksızlığı duyurmak üzere Ocak ayında soğuk havaya rağmen 22 günde Gaziantep'ten Ankara'ya yürüyerek gitmemize rağmen ve konuyu Başbakana, Tarım Bakanına, Adalet Bakanına, Gaziantep'teki tüm yetkililere iletmemize rağmen, 40.000 kişiyi direk ilgilendiren bu haksızlık karşısında herkes susuyor. Tarımsal ve Hayvansal üretimin her geçen gün azaldığı ülkemizde bir darbe de çobanların seçme ve seçilme haklarının ellerinden alınmasıyla vuruluyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Üretici Birlikleri HABERLERİ