Un sanayicileri Bakan Arzu’yu ziyaret etti

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Un sanayicileri Bakan Arzu’yu ziyaret etti

Bakanlık bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda, Federasyon Başkanı Ulusoy, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine atanan Bakan Arzu'ya başarılar dileyerek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Ulusoy, Türkiye'nin bu sene hububat üretiminde rekor üretim gerçekleştirdiğini belirterek, önümüzdeki yıllarda da üretimin artarak devam etmesini diledi. Türkiye'nin son üç yıldır dünya un ihracatında lider konumda olduğunu hatırlatan Ulusoy, dört kıtaya un ihracatı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Sektörün taleplerini dinleyen Bakan Arzu, sivil toplum kuruluşlarının özverili ve meşakkatli bir iş yaptıklarını belirterek, sektöre şimdiye kadar verilen desteğin artarak devam edeceğini söyledi.

Üretimin bir fiil içerisinde olduklarını kaydeden Bakan Arzu, "Bakanlık olarak araştırma enstitülerimizle işbirliği yaparak yeni çeşit geliştirmede beraber çalışabiliriz. Sizlerle her türlü işbirliğine hazırız. Ortak hedefimiz Türkiye vatandaşlarının refah seviyesinin yükseltilmesidir" dedi.

Bakan Arzu, sertifikalı tohum kullanımı konusunda çiftçilerin daha fazla bilinçlendirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Görüşme, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Un ve Unlu Mamüller HABERLERİ