Ekmeğe Ankara’da rekor zam

250 gram ekmeğin fiyatı İstanbul'dan yüzde 25 zamlandı. Fiyatı 1,25 kuruşa çıktı. Ankara'da ise yüzde 33 artışla ekmek 75 kuruştan 1 TL'ye yükseldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ürettiği halk ekmek ise 60 kuruştan 75 kuruş oldu.

Ekmeğe Ankara’da rekor zam

Ekmek fiyatlarına yüksek oranda zam yapıldı. 250 gram ekmeğin fiyatı İstanbul'da yüzde 25 zamlandı. Fiyatı 1,25 kuruşa çıktı. Ankara'da ise yüzde 33 artışla ekmek 75 kuruştan 1 TL'ye yükseldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ürettiği halk ekmek ise 60 kuruştan 75 kuruş oldu.

İSTANBUL'DA 1,25 TL, ANKARA'DA 1 TL

Buğday üretiminin 22 milyon tonu aşarak rekora ulaştığı bir dönemde önce İstanbul'da ardından Ankara'da ekmeğe zam yapıldı. İstanbul'da 250 gramlık ekmek 1 TL'den 1.25 TL'ye yükselmişti. Ankara'da ise 75 kuruştan 1 TL'ye fırladı.

FIRINCILAR ODASI 'ZAM OLMAYACAK' DEMİŞTİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, geçen ay ekmeğe zam olmayacağını belirterek, “Böyle bir şey söz konusu değil" demişti. Türkiye Fırıncılar Federasyonu da yeni yılda ekmeğe zam yapılmayacağını duyurmuştu. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, artan maliyetlere rağmen 2016 sonuna kadar ekmeğe zam yapmayacaklarını ifade etmişti.
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Un ve Unlu Mamüller HABERLERİ