TZOB'dan üretici birliklerine USK eleştirisi!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, Ulusal Süt Konseyi'nde üreticinin söz hakkının bulunmadığını belirterek, Konseyde üye olarak bulunan üretici birliklerini eleştirdi.

TZOB'dan üretici birliklerine USK eleştirisi!

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, Ulusal Süt Konseyi'nde üye olarak temsil edilen Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin ve Konya Ereğli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ercüment Sarıkafa'yı isim vermeden eleştirdi.

Ulusal Süt Konseyi'nde üretici birliklerinin sözünün geçmediğini ve üreticinin söz hakkının bulunmadığını ifade eden Bayraktar, bu süreçte bunun daha iyi anlaşıldığını belirterek, “Söz hakkı olmayan üretici birliklerinin de Ulusal Süt Konseyi'nde kalma nedenini anlayabilmiş değiliz” dedi.

TZOB'un, Ulusal Süt Konseyi'nden çekildiğini hatırlatan Bayraktar, “Konseyden neden çıktığımız bu süreçte daha iyi anlaşılmıştır. Ulusal Süt Konseyi bu yapıyla hayatına devam edemez, Konsey'in yapısı değiştirilmeli daha etkili bir hale getirilmelidir” değerlendirmesinde bulundu.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
07 Ağustos 2018, 23:29

Senol
Ziraat odasına her yıl Bell oranda hatırı sayılır aidat oduyoruz ben Ziraat odasının bize yarar sağladığını görmedim bu ziraat odasının neye yaradığını biri bize anlatsin

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

TZOB HABERLERİ