TZOB: Tarımın sorunlarını bir bakanlık çözemez

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, Demre Ziraat Odası'nın yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Çarpıcı açıklamalarda bulanan Bayraktar, “Tarımın sorunlarını bir bakanlık çözemez. Tarımın sorunları bütün paydaşların bir araya gelmesiyle çözülür. Gerçek bir desteklemeyle çözülür" değerlendirmesinden bulundu.

TZOB: Tarımın sorunlarını bir bakanlık çözemez

Açılış töreninde konuşan Bayraktar, yeni açıklanan pakette tarımı destekleyecek bir unsurun bulunmadığın belirterek, “Ecrimisil ödeyerek kamu arazilerinde üretim yapan çiftçiye 'En az 3 yıl ecrimisil ödediysen 10 yıl sonra bu arazinin fiyatının yarısını ödeyerek satın alabilirsin' deniyor. Soruyorum; bu yarı fiyat tarım arazisi fiyatı mı olacak, yoksa turizm arazisi fiyatı mı? Bu nedenle diyorum ki tarımın sorunlarını bir bakanlık çözemez. Tarımın sorunları bütün paydaşların bir araya gelmesiyle çözülür. Gerçek bir desteklemeyle çözülür. Gerçek bir desteklemeyle çözülür" ifadelerini kullandı.

OY İSTEYEN VEKİLLERE SORUNLARINIZI ANLATIN

“Milletvekilleri ve yeni adaylar size daha çok gelecek. Oy isteyecek. Oy isteyen vekillere sorunlarınızı anlatın" diyen Bayraktar, şunları kaydetti: “Anlatın ki çiftçiyi ilgilendiren, tarımın sorunlarını çözen TBMM'de yasalar daha kolay çıksın. Kırsal kalkınmayı sağlamadıkça bu ülkede kalkınmayı, tarımsal üretimi artırmayı sağlayamazsınız."

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 12 Adet Yorum Yapılmış.
08 Mayıs 2018, 22:27

Hak

KARA
Şemsi beyin çiftçiye çok emeği geçti bir bakanda onu yapalım.bari sırtımızdan insin.
08 Mayıs 2018, 09:43

gıda bakanlığı

birisi
Gıda Bakanlığının kurulması gerekiyor. 100 lerce kalem destekleme var, bunların sadeleştirilmesi lazım. Ve ziraat odaları ne iş yapar acaba
07 Mayıs 2018, 23:28

Ya sabır

İlçe müdürü
Bu bakanlık ne zaman düzelecek acaba?
07 Mayıs 2018, 22:20

Toraman a cevap
Toraman konusu gerçekten böyleyse ortada bir usulsulük ve suç var birde buna göz yumanlar var demektir. Desenize Tuz kokmuş.
07 Mayıs 2018, 13:31

VASIFSIZLAR

ÇÖZEMEZ TABİ, Bürokratların alayı siyasi torpille gelen Yusufeli ve Urfa eşrafı olursa ve iş bilen değerler kenarda tutulursa olacağı budur. Tarımdan haber bir gazetecilik örneği sergileyip kimlerin nasıl geldiğini ve vasıfsızlar o Devamı..ÇÖZEMEZ TABİ, Bürokratların alayı siyasi torpille gelen Yusufeli ve Urfa eşrafı olursa ve iş bilen değerler kenarda tutulursa olacağı budur. Tarımdan haber bir gazetecilik örneği sergileyip kimlerin nasıl geldiğini ve vasıfsızlar ordusunun bakanlığı yönettiğini ortaya koyarsa o zaman durum net anlaşılır. Başka kurumdan sırf daha iyi ekonomik getiri elde etsinler diye bakanlığımıza makam alarak transfer olanları bir araştırın bakalım. Ne özelliğe sahiplerde buraya yönetici olarak gelmişler. Bunların yönettiği bakanlık bu kadar olur aziz kardeşim.
07 Mayıs 2018, 08:21

bakanlığı ....

bence
Gıdayı Sağlık bakanlığına Tarım ve Hayvancılığı da oOman bakanlığına verelim .Biz yapamıyoruz belki onlar yapar ...Hoş onlar çok mu iyi beceriyorlar dersen :)
07 Mayıs 2018, 01:58

Siyasetçi yakını TORAMAN

Urfa-Birecik
Daire Başkanı olarak Atandığı günden beri 2 yıla yakındır makamına uğramayan, mesaiye gelmeyen Toraman adlı kişi bu bakanlığa ne katkı sağlar, ancak Daire Başkanı maaşı alıp yan gelip yatar. Bu kişinin amiri Dış ilişkiler ge Devamı..Daire Başkanı olarak Atandığı günden beri 2 yıla yakındır makamına uğramayan, mesaiye gelmeyen Toraman adlı kişi bu bakanlığa ne katkı sağlar, ancak Daire Başkanı maaşı alıp yan gelip yatar. Bu kişinin amiri Dış ilişkiler genel müdürü de buna göz yumar. Bakan başta tüm üst düzey görmezden gelir. Bu sadece bir örnek, gerisini siz düşünün. Bu bakanlık tabi ki adam olmaz. Urfalı, Birecikli boşta gezenlere bütün kadroları dağıtın bakalım nereye kadar sürecek bu vurdumduymazlık. Utanma da kalmadı. Gelen gideni aratır oldu.
06 Mayıs 2018, 23:41

Sorun

HDM
Sektördeki en büyük sorun desteklemelerin rastgele yapılması
06 Mayıs 2018, 17:59

2 yapalim

Mecit
Bence bi ziraat odasi da yetmez. 3-4 ziraat odasi baskanligi yapmali
06 Mayıs 2018, 16:56

Ahşu bizim bakanlık...

Bakanlık personeli
Kaymakamdan Genel Müdür, psikolog, sosyolog, öğretmenden tarım bakanlığına daire başkanı, genel müdür olursa geleceğimiz nokta da bu olur. Liyakat ve işi ehline vermek olmazsa bir adım ileriye gidemez, devamlı tökezleriz. Başta baka Devamı..Kaymakamdan Genel Müdür, psikolog, sosyolog, öğretmenden tarım bakanlığına daire başkanı, genel müdür olursa geleceğimiz nokta da bu olur. Liyakat ve işi ehline vermek olmazsa bir adım ileriye gidemez, devamlı tökezleriz. Başta bakan olmak üzere bakanlık üst düzeyi tümüyle değişmeli.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

TZOB HABERLERİ