'Çiftçi böbreğini satıyor TZOB bir şey yapmıyor!'

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin çiftçinin hakkını savunmadığını belirtti. Kanal 42'de Tarım Masası programına konuk olan Gaytancıoğlu, “Çiftçi borçlu, hacizle uğraşıyor, çiftçi böbreğini satıyor TZOB bir şey yapmıyor. Güzel istatistikler yapıyorsunuz madem gereğini yapın" eleştirisinde bulundu.

'Çiftçi böbreğini satıyor TZOB bir şey yapmıyor!'

CHP Edirne Milletvekili ve tarım politikalarından sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu, 5 milyon çiftçinin üyesi olduğu Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin asli görevini yapmadığını belirtti.

Kanal 42'de Recep Cingöz'ün sunduğu Tarım Masasına konuk olan Gaytancıoğlu, hükümetin tarım politikalarını eleştirdi. Tarımın siyaset üstü tutulması gerektiğini ifade eden Gaytancıoğlu, çiftçinin de çok zor şartlar altında üretim yaptığını bildirdi. Çiftçinin örgütlü olduğu en önemli sivil toplum örgütü olan Türkiye Ziraat Odaları Biriliği'ne yönelik de eleştirilerde bulunan Gaytancıoğlu, TZOB'un çiftçinin hakkını savunmadığını ifade etti.

GÜZEL İSTATİSTİKLER YAPIYORSUNUZ MADEM GEREĞİNİ YAPIN!

Tarımsal destekler için Tarım Kanunu'ndaki milli gelir şartını hatırlatan Gaytancıoğlu, kanunda belirtilen miktarın çiftçiye ödenmediğini söyledi. Ziraat Odaları Birliği'nin buradaki sorumluluğunu yerine getirmediğini kaydeden Gaytancıoğlu, TZOB'un bu konuda hükümet üzerinde baskı unsuru oluşturması gerektiğini belirtti. Gaytancıoğlu, “Çiftçi yeterince desteklenmiyor diyoruz. Ziraat Odaları Birliği çiftçinin hakkını savunmalı dava açmalı. Çiftçi borçlu, hacizle uğraşıyor. Çiftçi böbreğini satıyor. Ziraat Odaları Birliği bir şey yapmıyor. Güzel istatistikler yapıyorsunuz madem gereğini yapın." eleştirisinde bulundu.

ODALARDA ÇİFTÇİNİN İRADESİNE MÜSADE EDİLMİYOR!

Diğer yandan Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu tarafından bazı odalara kayyum atandığına dikkat çeken Gaytancıoğlu, odaların çiftçinin seçtiği yöneticiler tarafından yönetilmesine müsaade edilmediğini belirtti. TZOB Yönetiminin odalara kayyum atama yetkisinin bulunmadığını, bunun hukuksuz ve keyfi uygulamalar olduğunu ifade eden Gaytancıoğlu, “TZOB önemli bir kuruluş. Ekmek, hürriyet gibi kavramlara sahip çıkılsın" dedi.

TARIMDAN HABER
Yorumlar

Toplam 6 Adet Yorum Yapılmış.
07 Şubat 2017, 15:22

yiyin

ergün
dha ne kadar yiyecekler cok merak edıyorum
09 Ocak 2017, 09:37

AİDAT VURGUNU

Ahmet TEKELİOĞLU
Adamlar aidat adı altında vurgun yapıyorlar para alsınlar ama bu kadarıda fazla şu ana kadar ziraat odalarının çiftciye hiçbir konuda yardımcı olduğunu görmedim siz bırakın bu işi il ilçe tarım kuruluşları yapsın ALLAH için sö Devamı..Adamlar aidat adı altında vurgun yapıyorlar para alsınlar ama bu kadarıda fazla şu ana kadar ziraat odalarının çiftciye hiçbir konuda yardımcı olduğunu görmedim siz bırakın bu işi il ilçe tarım kuruluşları yapsın ALLAH için söyleyin nerde hangi çiftcinin sıkıntısına yardımcı oldunuz paraya geldimi sizden iyi tahsil eden yok Ç K S yi alacakan illaki ziraat odasına aidat adı altında bayılacan çiftcinin hakkını arayan yokmu YOK şikayet merci neresi kim ilgileniyor gerçi hepsi BOŞ sanki şikayet ettilte ne oldu LÜTFEN ARKADAŞLAR NEREYE KİME ŞİLAYET EDECEKSEK BERABERCE LÜTFEN HAKKIMIZI ARAYALIM ŞİMDİ HAYDİ DİYORUM
09 Ocak 2017, 08:00

Sultanhisar ziraat

Mehmet Akpınar
Tarım kredi Borçların ertelenmesinı istiyoruz
09 Ocak 2017, 07:16

KAPATIN BU ODALARI

Vatandas -çiftçi
ZİTAAT ODALARI = ÇIKAR ODALARI OLMUŞ KARDEŞİM BİRİ İYİ TARİM ADI ALTINDA YOK EFENDİM TARİM MARKET ACICAM HİZMET VERİCEM ADI ALTINDA MİLLETİ ÇİFTÇİYİ SOYAR VARMI BÖYLE BİR ANLAYIŞ ZİRAAT ODALARI TİCARET ODALARI OLMUS
08 Ocak 2017, 22:02

öğrencinşz

öğrenciniz
okan hoca bir ara bulunduğunuz bölümde dahil araş.gör. olmayı hak etmeyen varmıdır? 2007 yılına kadar alınan bir çok araş.gör. nasıl alındı les veya ales ingilizce vb puanı düşük olmadan alınan varmıdır. bu konuları geçmişe Devamı..okan hoca bir ara bulunduğunuz bölümde dahil araş.gör. olmayı hak etmeyen varmıdır? 2007 yılına kadar alınan bir çok araş.gör. nasıl alındı les veya ales ingilizce vb puanı düşük olmadan alınan varmıdır. bu konuları geçmişe gidip incelenecekmisiniz hadi göreyim sizi
08 Ocak 2017, 08:05

Çiftçinin durumu

Bülent Polat
Bu ziraat odaları, tarım ilçe md.lüğü bunlar ne için kurulmuş ne yapıyorlar. Sadece dosya al ver 20-50-100- tl. Yok mühür eksik, yok şu eksik vs. Örnek olacak,çiftçiyi yönlendirecek hiçbir şey yok. Hep olmuş arpalık.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

TZOB HABERLERİ