TÜRKTOB’tan: Tohumda İsrail açıklaması!

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Başkanı Kamil Yılmaz, tohum ihracatı ve ithalatı ile ilgili açıklama yaptı.

TÜRKTOB’tan: Tohumda İsrail açıklaması!

Antalya'da düzenlenen tarım fuarında konuşan Yılmaz, "Tohumda İsrail'e bağımlı değiliz, bilakis ihraç ediyoruz. Özellikle domateste, biberde, salatalıkta, kabakta... Devlet sınırları kapatıp ithalatı yasak etse, Türkiye kendi tohumluk ihtiyacını karşılayacak yeterlilikte tohuma da üretime de sahip. Hatta ihracat da yapabiliriz. Ancak serbest piyasa koşullarında Türkiye'deki bazı yabancı firmalar İsrail'den de tohum getiriyor. Bizim tarımsal ihracatımızı en çok yaptığımız ülkelerden birisi, şu anda yasaklandı ama İsrail'di. Yani bize oradan tohum ithalatı yapılıyor ama daha fazlasını da ihraç ediyoruz" diye konuştu.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
03 Aralık 2018, 09:20

bağımlıyız

aslıhan
yani tohumda bağımlıyız ama israile değil, başkasına bağımlı olunca iyimi oluyor! Yabancı çeşit leri akın aakın ülkeye getirip birde bağımlı deyiliz deyince ... daha bunlara ne demeli?
02 Aralık 2018, 20:58

URETICI
Ithalati kim yapıyor. Bu konuda bir açıklama yapabilirmisiniz sayin başkanım.
02 Aralık 2018, 20:55

Memur
Teklif et o zaman devlet tohum ihracatını yasaklasın. Biz yeteriz de.
02 Aralık 2018, 20:25

Peki o zaman 170 milyon dolarlik tohum ithalatı 2018 yılı içinde niye yapıldı. Bakan ve Tarım kredi bu görüşlere itibar ediyorsa vah Türkiyemin haline. TURKTOB internet sitesinde bilmeyenler için 2018 yılı ekim ayı sonuna kadar olan Devamı..Peki o zaman 170 milyon dolarlik tohum ithalatı 2018 yılı içinde niye yapıldı. Bakan ve Tarım kredi bu görüşlere itibar ediyorsa vah Türkiyemin haline. TURKTOB internet sitesinde bilmeyenler için 2018 yılı ekim ayı sonuna kadar olan tohum ithalatını Tuik den alıp bir yayınlayabilirmisin.
02 Aralık 2018, 17:18

Tohumculuğun lokomotifi TİGEM i kimler yönetiyor ne üretiyor bir bakın. Aile bakanlığından diyanetten... Bir dolu müftü polis açıköğretim mezunu arkadaşla tohum üretiyor vay halimize

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

TÜRKTOB HABERLERİ