TÜRKTOB'dan tohum konferansı

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB), 1-4 Şubat 2018 tarihleri arasında İzmir'de düzenlenecek AGROEXPO 13. Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'nda '' Tohumculuk Destekleri ve Tohumda Doğru Bilinen Yanlışlar'' konulu bir konferans düzenleyecek.

TÜRKTOB'dan tohum konferansı

2 Şubat Cuma günü saat 14.00'da İzmir Fuar Merkezi Konferans salonunda düzenlenecek etkinlikte;

  • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Uzmanı Dr. Derya Özen,
  • Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü / Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Daire Başkanı Doç. Dr. Cengizhan Mızrak,
  • Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü / Tohumculuk Dairesi Başkanı Mehmet Sığırcı, '' Tohumculuk Sektöründe Destekler'' konulu sunumlarını yapacak.

Ardından Trakya Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Yalçın Kaya '' Tohumda Doğru Bilinen Yanlışlar'' ana teması altında kamuoyunun gündeminde yer alan konularda açıklamalarda bulunacak.
TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
11 Ocak 2018, 23:11

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR: Peki, şu sertifikalı tohum %25 fazla verim verir diye biliyoruz. Aslında bunu yanlış bildiğimizi, böyle bir araştırma olmadığını ama bütün bakanlara böyle dediğimizi, hatta bazı resmi sitelerde bile yazd Devamı..DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR: Peki, şu sertifikalı tohum %25 fazla verim verir diye biliyoruz. Aslında bunu yanlış bildiğimizi, böyle bir araştırma olmadığını ama bütün bakanlara böyle dediğimizi, hatta bazı resmi sitelerde bile yazdığımızı, ama bunun yanlış olduğunu anlatacakmısınız? Hem % 25 fazla verim verecek, hem sertifikalı tohum kullanan destek alacak. Yine de sertifikalı tohumu satamayacaksınız. Kullanmayan çiftçi ne diyor? Dinlettinizmi bakanlara? Burada bir çelişki yokmu?

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

TÜRKTOB HABERLERİ