TÜRKTOB Başkanı Yılmaz’dan: TİGEM’e hayırlı olsun ziyareti

Türkiye Tohumcular Birliği ( TÜRKTOB) Başkanı Kamil Yılmaz, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) görevine atanan İsmail Şanlı'ya 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

TÜRKTOB Başkanı Yılmaz’dan: TİGEM’e hayırlı olsun ziyareti

TÜRKTOB Başkanı Yılmaz, görüşmede tohumculuk sektörünün son durumu ve TÜRKTOB ile Alt Birliklerinin yapısı hakkında Şanlı'ya bilgi verdi. Yılmaz, yurt içi tarımsal ürün ihtiyacının yurt içi üretimden sağlanması için tohumculuk sektörünün işlevlerinin çok önemli olduğunu ve Türk tohumculuk özel sektörünün milli tarımsal üretim politikalarını her zaman destekleyeceğini söyledi.

Tohumculukta AR-GE çalışmalarının daha fazla desteklenmesi gerektiğini kaydeden Yılmaz, sektörün yerli marka sayısını arttırması gerektiğini vurguladı. TİGEM Genel Müdürü İsmail Şanlı ise, tohumculuk konusunda ana amaçları aynı olan iki kurumun daha etkin işbirliği yapması için çalışacaklarını ifade etti.

TARIMDAN HABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

TÜRKTOB HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.