Tohumda Ak Parti çelişkisi!

Gazeteci Yusuf Yavuz, kendi bloğunda kaleme aldığı 'AKP yasakladı, Emine Erdoğan ise herkese yerel tohum önerdi!' başlıklı yazısında, yerel tohum satışlarının AK Parti döneminde yasaklandığını belirtti.

Tohumda Ak Parti çelişkisi!

Gazeteci Yusuf Yavuz, kendi bloğunda kaleme aldığı yazısında şunları kaydetti:

"Türk Tarım Dergisi'ne röportaj veren Emine Erdoğan'ın açıklamaları, AKP hükümetinin 2006 yılında çıkardığı kanunla yerel tohumların satışına getirilen yasağı anımsattı.

Cumhurbaşkanı ve AKP genel Başkanı Recep Tayyip Ertoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Bahçesinde yerli tohum kullanmaya özen gösterdiğini belirterek “Siz de her yaz memleketlerinize gittiğinizde bölgenizdeki yerli tohumların peşine düşün. Onları ekin ve çoğaltın. Köy halkına bu tohumların değerini anlatın. Toprakla, ekim-dikimle uğraşan herkese, mutlaka yerli tohum kullanmasını öneririm '' dedi. Türk Tarım Dergisi ne röportaj veren Emine Erdoğan'ın bu açıklamaları, AKP hükümetinin 2006 yılında çıkardığı kanunla yerel tohumların satışına getirilen yasağı anımsattı. Eski Tarım Bakanı Faruk Çelik de geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, 2018 yılından itibaren sertifikalı tohum kullanmayan çiftçilere destek verilmeyeceğini belirtmişti"

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
09 Ekim 2017, 13:48

yerli tohum

ozkayalar
yerli tohum yasaklanmıyor.ne idibelirsiz tohumlar yasaklanıyor.sertifikalı yerli tohuma teşvik pirimi var.sırf siyaset için yalan yanlış haber yapmayın.
02 Ekim 2017, 11:22

bakanın işi zor

topuz
türk tarımı yedi kocalı hürmüz gibi. karışmayan yok . her kafadan bir ses çıkıyor. tohumculuk sektörünün sivil örgütleri de bürokratların elinde seslerini çıkaramıyorlar. at izi it izine karışmış. YAZIK.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tohum HABERLERİ