Çiftçiye sertifikalı buğday tohumu dağıtıldı

Iğdır'da İl Müdürlüğünün girişimleri ile çiftçiye sertifikalı tohumluk buğday dağıtımı yapıldı. Iğdır Valisi Enver Ünlü'nün de katıldığı dağıtım töreni İl Müdürlüğü Merkez yerleşkesinde yapıldı.

Çiftçiye sertifikalı buğday tohumu dağıtıldı

Dağıtım töreninde İl Müdürü Özkan Yolcu yaptığı konuşmada; "2017 yılında olduğu gibi bu yıl da girişimlerimiz ile çiftçimizin kaliteli sertifikalı tohum ekimi yapmasını teşvik etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ürettiklerimizin daha kaliteli olmasını ve çok talep görmesini istiyorsak tohumumuz kaliteli olmalıdır. Kaliteli Sertifikalı tohumlar ise piyasada oldukça pahalı bu proje ile çiftçilerimizin tohum maliyetini %50 oranında biz karşılamış oluyoruz" dedi.

Sertifikalı buğday tohumu desteğinden il genelinde 480 çiftçi yararlanarak toplamda 130.700 kg tohum dağıtımı yapıldı.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tohum HABERLERİ