Bakanlıkta tohum zirvesi! Gündemde 7 madde var!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tohum sektör temsilcileriyle bir araya gelerek, sektör çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bakanlıkta tohum zirvesi! Gündemde 7 madde var!

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Başkanı Kamil Yılmaz ve sektör temsilcileri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Bakanlıkta bir araya geldi. Tohumculuk sektörünün güncel durumu ve hedefleri değerlendirildiği toplantıda, gündemde 7 madde yer aldı.

İŞTE 7 GÜNDEM MADDESİ

1- 5553 sayılı Tohumculuk Kanununun firmalara kapatma cezalarını düzenleyen maddelerinin yeniden düzenlenmesi.
2- İkincil mevzuatlarda yapılması gereken değişiklikler.
3- Sertifikalı tohum, fide ve fidan kullanım desteklerinin arttırılması.
4- KDV uygulamalarından kaynaklanan problemler ve KDV oranlarının düşürülmesi.
4- Yatırım teşvik kredileri üst limitinin 10 milyon TL'den, 20 milyon TL'ye, vadelerinin ise 10 yıldan 20 yıla çıkarılması.
5- Etkin piyasa denetiminin sağlanması ile kayıt dışılığın ve haksız rekabetin önlenmesi .
6- Döner sermaye ücretlerinin düşürülmesi.
7- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen AR-GE kuruluşu yetkisinin alınabilmesi için firmalar tarafından istihdam edilecek personel sayısının ve kurum içi dağılımlarının revize edilmesi.Yorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
02 Ekim 2017, 11:34

bakanın işi zor

topuz
hepsi bakanın memuru hangi cesaretle sorunları dillendirecekler. sektör bunları sırtından atmadıkça düze zor çıkar.
28 Eylül 2017, 21:37

Hayırlı olsun

Ali
Ben unutsamda devlet unutmaz....sizdeki bu bilgileri buraya cesaret edip yazdığına göre kağıda da dok sen gönder bakan beye kardesim...
27 Eylül 2017, 17:51

Ali beye cevap

Ali kardeşim. Tareks genel müdürü değişmez. Unut onu. Adam tohumculuk kanunun ilgili maddesine rağmen tareks i temsil ediyor. Seçiliyor. Başkan oluyor. Kimse tek söz edemiyor. Uyduruk bir yazı dahi 2 imza ile çıkarken bu kişiye t Devamı..Ali kardeşim. Tareks genel müdürü değişmez. Unut onu. Adam tohumculuk kanunun ilgili maddesine rağmen tareks i temsil ediyor. Seçiliyor. Başkan oluyor. Kimse tek söz edemiyor. Uyduruk bir yazı dahi 2 imza ile çıkarken bu kişiye temsil ve bağlayıcı işlemler yetkisi hükümsüz olarak veriliyor. Yani tareks i sattım dese yetkisi var. Sayın Bakan güvendiği bir hukukçular inceletse işin aslını öğrenecek. Ama birisi cesaret edip bakana ulaşacak ve anlatacak.
27 Eylül 2017, 10:35

Tohum

Ali
Biride şu tarkes genel müdürünü değişsin..yeter

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tohum HABERLERİ