Ulusal Süt Konseyi toplanıyor!

Ulusal Süt Konseyi toplanıyor. Kamuoyunda 'Gıda Komitesi' olarak bilinen Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesinden çiğ süt fiyatlarına yapılacak artışla ilgili görüşler alındı. Görüşlerin alınmasıyla birlikte Ulusal Süt Konseyi'nin Cuma günü saat 14.00'de bütün tarafların katılımıyla toplanarak fiyatların masaya yatırılacağı öğrenildi.

Ulusal Süt Konseyi toplanıyor!

Bilindiği üzere yem fiyatları başta olmak üzere maliyetlerde önemli artışlar olmasına rağmen çiğ süt fiyatları yeniden güncellenmemişti. Temmuz ayının başında bu fiyatların güncellenmesi gerekiyordu. Ancak Gıda Komitesi görüşünü beyan etmediği için Ulusal Süt Konseyi de yeni fiyatları açıklayamamıştı. Bu durum üreticinin aleyhine bir sürecin yaşanmasına neden olurken dişi hayvanların kesimi de artmıştı.

Ulusal Süt Konseyi'nin çiğ süt fiyatlarını güncellememesi de üreticinin yoğun tepkisine neden oluyordu. Tarımdanhaber olarak, 'Yem süt paritesi bozuldu Gıda Komitesi neyi bekliyor?' başlıklı yazımızda Gıda Komitesi'nin bu hafta görüşünü beyan edeceğine yönelik beklentileri dile getirmiştik. Aldığımız duyumlara göre, Gıda Komitesi çiğ süt fiyatlarına yönelik görüşünü beyan etti. Bunun üzerine Ulusal Süt Konseyi, üreticinin haftalardır beklediği toplantıyı Cuma günü saat 14.00'de yapacak.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
25 Temmuz 2018, 23:26

Sağım

Atamel
Bız sağılmaya alıştık zahmet olacaka ama neden toplanma ihtıyacı duydunuz kı bayramdan sonra açıklayın acelesı yok allah sızı bıldığı gıbı yapsın.....

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ