Türk milleti 'sağduyu' dedi

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan,Türk milletinin 24 Haziran seçimlerinde engin ferasetini, sağduyusunu ve demokratik olgunluğunu bir kez daha gösterdiğini belirterek, "Seçim sonuçlarının ülkemiz, milletimiz ve bilhassa emekçi kitlelerimiz için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Türk milleti 'sağduyu' dedi

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk 'Başkan' seçimini ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerini, fevkalade bir olgunlukla yapmıştır.

Kavgasız, gürültüsüz, esprili, şaibesiz; özetle, tertemiz bir seçim yaşadık. 59 milyonu aşkın kayıtlı seçmenin bulunduğu bir ülkede, kısa bir süre içinde seçimleri düzenleyip sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamak, ülkemizin ulaştığı demokratik olgunluğun ifadesidir. Bundan dolayı, başta Yüksek Seçim Kurulu olmak üzere, tüm kuruluşları ve görevlileri, özellikle de güvenlik birimlerimizi kutluyorum.

Türk Milleti, 24 Haziran seçimlerinde engin ferasetini, sağduyusunu ve demokratik olgunluğunu bir kez daha göstermiştir. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve 'Cumhur İttifakı'nın net ve kesin zaferiyle sonuçlanan bu seçimler, aynı zamanda Türk Milleti'nin, bugünden sonra yürürlüğe girecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni çok iyi anladığını da göstermiştir. Halkımız, bu nazik geçiş döneminde, emaneti ehline vermeyi seçmiş, macera arayışlarına prim vermemiştir. Seçmenin partiler arasındaki tercih dağılımı, hem güçlü idareyi kurma ve hem de sistemin sağlıklı işlemesi için ölçülü bir seçim yapıldığını göstermektedir.

Yüzde 90'a yaklaşan büyük bir seçmen katılımıyla gerçekleşen seçimler sonucunda, Türkiye'deki tüm siyasî eğilimler TBMM'de temsil imkânını yakalamış; böylelikle 'Yönetimde İstikrar' ilkesi yanında 'Temsilde Adalet' ilkesi de gerçekleşmiştir.

Yine bu seçimlerde halkımız, mesnetsiz ve uçuk vaatlere itibar etmemiş; makul ve gerçekleştirilebilecek vaatleri desteklemiştir. 24 Haziran seçim sonuçları, her yönüyle sağduyu ve istikrar arayışının göstergesi olmuştur.

Diğer yandan, seçimde umduğunu bulamayan partilerimizin, seçimlere gölge düşürme amacına yönelik kışkırtmalara prim vermeyip, seçmen iradesini saygıyla karşılamış olmaları da, demokrasimizin eriştiği düzeyi göstermektedir. Bu olgun tavırlarından dolayı da siyasetçilerimizi kutluyorum.

Seçim sonuçlarının ülkemiz, milletimiz ve bilhassa emekçi kitlelerimiz için hayırlı olmasını diliyorum."

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ